AERIAL YOGA MASPALOMAS

WARSZTATY

15 - 19 MARCA 2023

 Drodzy !!!

jeżeli chcecie:

✅ pozbyć się bólu pleców i rozluźnić swój kręgosłup,

✅ rozruszać swoje stawy i mięśnie w ciekawy, ekscytujący i bezpieczny sposób

✅ poprawić swoją sprawność lub swoje doświadczenia w aerial jodze  poprzez nowe i inspirujące ćwiczenia

✅ poprawicie świadomość ciała i oddech

✅ uczynić dobro dla ciała i głowy

Ten warsztat jest dla Was !!!

Nie musicie mieć wcześniejszego doświadczenia ani być cyrkowcem 😉

 Zapraszamy osoby początkujące i bardziej zaawansowane.

Zobacz co będziemy robić

Program warsztatów !

W trakcie warsztatów jak zawsze zadbam o wszechstronny rozwój Waszych ciał. 
Zaczniemy od delikatnego rozruszania i korektywy. Rozluźnienie napięć i przywrócenia ruchomości stawom. Będziemy wzmacniać core. Poświęcimy uwagę miednicy i stawom biodrowym oraz nogom. Popracujemy nad otwarciem klatki piersiowej, barków i ramion.. a te ostatnie solidnie wzmocnimy.
Będzie miejsce na balans na nogach i rękach, na podciąganie, na flow..w tym elementy powitanie słońca – mojego ulubionego.
 
Zajęcia poprowadzę tak, by ćwiczenia na macie uzupełniały się z tymi w hamaku.
Zróżnicuję też poziom trudności do Waszych możliwości i potrzeb jakie odnajdę w Waszych ciałach.
 

Szczegółowy program:

15.03, środa:

16:30 17:45 – mobility na macie – zaczniemy od ćwiczeń oddechowych i pracy nad mobilnością ramion, klatki piersiowej – w pozycji leżącej, siedzącej i stojącej. Dzięki temu poprawimy postawę, motorykę i samopoczucie

18:00 – 19:15 – aerial yoga – wykorzystamy umiejętności z poprzednich zajęć, aby aktywować core i obręcz barkową, nauczyć się chwytów i poprawić równowagę. Pojawią się pozycje poprawiające siłę i elastyczność. Po intensywnej pracy rozluźnimy kręgosłup w pozycjach odwróconych i relaksacyjnych.

16.03, czwartek:

16:30 17:45 – mobility na macie – będziemy rozwijać koordynację, siłę i elastyczność w sposób zrównoważony. Do ćwiczeń wykorzystamy pętle oporowe. Ja je uwielbiam. Ty też je pokochasz!!!

18:00 – 19:15 – aerial yoga – wykorzystamy umiejętności z poprzednich zajęć do ćwiczenia podciągnięć i niektórych pozycji odwróconych. Będziemy pracować nad mobilnością i stabilizacją kręgosłupa oraz sprawnością obręczy barkowej.

17.03, piątek:

17:00 – 18:15 – aerial yoga – nauczymy się aerialowej wersji powitania słońca. Najpierw poznamy poszczególne elementy, połączymy je we flow. Pojawią się elementy handstandu, dostosowane do możliwości uczestników.

18:30 – 19:45 – mobility na macie – najpierw solidnie się rozgrzejemy. Będziemy pracować w parach i nie tylko. Wykorzystamy pętle oporowe, w skuteczny i przyjemny sposób zwiększając zakres ruchu w naszych stawach.

20:00 – 21:00 – koncert gongów i mis tybetańskich – terapia dźwiękiem i medytacja

18.03, sobota:

09:30 – 11:45 – mobility z pętłami & aerial yoga couples – trening mieszany. Ćwiczenia inspirowane acro jogą z elementami masażu tajskiego. Do mobilizacji ciała będziemy używać na przemian hamaków i gumowych pętli. Bardzo przyjemne zajęcia – zabawne i efekywne.

19.03, niedziela:

mobility na macie & aerial yoga – trening mieszany.

10:00 – 11:30 – aerial dance basics – Po odpowiedniej rozgrzewce z pętlami i hamakami, poznamy podstawowe elementy aerial dance. Nie zabraknie akrobatyki, zawijasów, trzymań i pozycji odwróconych.

11:30 – 12:15 – Relaks w hamakach. Nauczymy się kilku wspaniałych pozycji hamakowych, które pozwolą nam się zrelaksować i odprężyć, kojąc ciało, nerwy, umysł i emocje. To będzie ekscytujące.

 

Więcej informacji:

WhatsApp ±48 501 356 705,

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

https://www.instagram.com/sara_damm_belly_aerial/

Zapraszamm! 

Lago Yoga Maspalomas

av. Kuoni 25, 35100 Maspalomas.

 

Ceny:

1 day -30 eur

2 days -50 eur

3 days – 75 eur

4 days – 100 eur

all 5 days – 120 eur

Sound meditation – 20 eur

Jeśli nie uda Ci się wziąć udziału w jednym z warsztatów, nadal możesz wykorzystać swój karnet na inne regularne zajęcia w danym miesiącu.

#aerialyogateacher #aerialyoga #flyingyogga #yogawhamaku #mobility #taniecbrzucha #Bellydance #danzadelvientre #yoga #grancanaria #maspalomas #flywithsara #digitalnomad #sportgrancanaria #regularclasses

Opinie uczestników !

Małe conieco o aerialu, mobility i o mnie 😊

AERIAL YOGA  – czyli joga z zastosowaniemhamaka … połączenie jogi  i innych technik: gimnastyki, tańca, fitnessu i akrobatyki. Hamak, to obszerny pas materiału, plastyczny i wytrzymały, podwieszony na suficie.  Może stanowić podparcie dla poszczególnych partii ciała podczas wykonywania ćwiczeń, częściowo ograniczyć kontakt z podłożem lub całkowicie unosić ciało nad ziemią. Wszystko to stwarza niesamowite możliwości do pracy nad świadomością ciała, jego wzmacnianiem, rozluźnianiem i rozciąganiem. Poprzez możliwość konfrontowania ciała z silami grawitacji w nietypowych ułożeniach i  płaszczyznach, pozwala odkrywać  nowe możliwości naszych mięśni i stawów. To świetna okazja do wzmacniania mięśni posturalnych oraz dekompresji naszych kręgosłupów, dzięki łatwości wejścia w pozycje odwrócone. Poza tym daje niezwykłe odczucia dla naszych zmysłów. Stan zawieszenia, „pływania” w powietrzu, nieodczuwania kontaktu z podłożem ułatwia ukoić rozbiegane myśli  i pogłębić stan relaksu – dla wszystkich poziomów zaawansowania —–> więcej…

Mobility –  ćwiczymy z  własnym ciężarem ciała, na różnym poziomach umiejętności, z udziałem prostych przyrządów: pętli gumowych, klocków do jogi , krzeseł..itp. Naszym celem jest równomierne budowanie siły  i elastyczności we właściwym balansie , rozwijanie i utrzymywanie sprawności ciała, prawidłowej postawy, motoryki oraz oddechu. Sporo uwagi poświęcam korektywie. Niezwykłą zaletą moich lekcji są barwne, obrazowe, precyzyjne opisy objaśniające  niemalże każdy ruch; sprytne, autorskie ćwiczenia oraz  modyfikacje tych już istniejących, wywodzących się z różnych technik: jogi, pilatesu, kalisteniki, tańca klasycznego, natural movements, fizjoterapii —–> więcej…

Sara Damm – czyli ja – projektantka mody, stylistka, tancerka orientalna, instruktorka tańca sportu, orientalnego i aerial jogi, przebywająca na Gran Canarii.

Moja przygoda z ruchem zaczęła się przypadkowo 15 lat temu. Byłam wtedy 34-letnią posiadaczką długiego ciała, składającego się z typowych dla naszej cywilizacji przykurczów i kompensacji posturalnych. Skłaniając się w przód nie sięgałam podłogi.
Była ona odległa dla moich dłoni jak dziecięce marzenie o byciu tancerką.. Podczas pierwszej lekcji tańca objawiłam się jako prawdziwa królewna… z drewna. Mimo, że stać mnie było wówczas same nieudolne ruchy, po zajęciach poczułam się lepiej. Zrozumiałam jak bardzo oddzieliłam się od swojego ciała.
Dostrzegłam w tej sytuacji szansę, by to zmienić. Podjęłam wyzwanie.
 
Zafascynowana tańcem orientalnym szybko odkryłam , że droga do harmonii ruchu i oddechu będzie wymagała ode mnie skuwania blokad motorycznych z mojego ciała, niczym elewacji secesyjnej kamienicy przeznaczonej do remontu.
Mozolnie, ale też z dziecięcym wręcz entuzjazmem, budowałam nowe wzorce ruchowe i posturalne, mobilność i siłę. Wszystko to, by wyizolowanym i skoordynowanym ciałem, przeżywać i wyrażać emocje w tańcu. Analizowałam, zgłębiałam i naprawiałam mój aparat ruchu.
Czerpałam z jogi, pilatesu, baletu , jazzu … fizjoterapii, rehabilitacji i anatomii, by dać sprawność mojemu ciału. Okazało się to również regenerujące dla umysłu i emocji.
 
Tym doświadczeniem dzielę się z uczestnikami moich zajęć. Z racji mojego mocno opóźnionego startu jako tancerki, aerial yoginki i instruktorki sportu, wiem doskonale przez co przechodzi na zajęciach ruchowych dorosły człowiek, mniej lub bardziej aktywny fizycznie.
Znam sposoby na skuteczne rozbudzanie ciała i jego korygowanie. Rozumiem bolączki i obawy towarzyszące nowicjuszom, ale też trudy niwelowania nieprawidłowych nawyków u osób już ćwiczących.
 
Moje wieloletnie obserwacje i doświadczenie pozwalają mi zrozumieć, jak ważne są korektywa i oddech oraz uczenie ruchu zgodnie z prawidłową motoryką, bez względu na jego rodzaj. Pomocnym też jest moje przenikliwe „dizajnerskie” oko, bowiem przeszło 25 lat zajmowałam się projektowaniem mody i stylizacją.
Pomimo debiutu w wieku dość słusznym, udało mi się uczynić z ruchu i tańca sposób na życie, związać się z nimi zawodowo. Właśnie dlatego, z pasją i pełnym zaangażowaniem, przekazuję moja wiedzę i umiejętnością….wiem jak wiele można osiągnąć kształtując świadomość ciała – bez względu na punkt wyjścia.
Czas i tak upłynie, od nas zależy czym go wypełniamy.
 
Z powodzeniem ukończyłam Państwowy Kurs Kwalifikacyjny Instruktora Sportu, o specjalizacji taniec orientalny oraz Kurs Intruktora Aerial Jogi u Moniki Łazuk (OMG Yoga- Kolonia, De), która w światy latające mnie wprowadziła.
Przez lata szkoliłam się u wielu wybitnych pedagogów ruchu, tancerek i tancerzy – tu tylko kilka nazwisk: Barbara Czajkowska, Agnieszka Marczak, Samantha Emanuel, Asley Lopez, Isidora Bushkovski oraz Anasma– Yoga-Dance-Aerial – niezwykle inspirująca artysktka i nauczycielka.
 
Kiedyś znalazłam w necie opinię na temat moich zajęć:
„Sara pokazuje precyzyjnie poszczególne ruchu, tłumaczy niestrudzenie, obrazowo i przestrzennie czym i jak poruszać, by wykonać poszczególne pozycje czy figury, motywuj i dużo żartuje – ale i tak najzabawniejsze jest to , że ona naprawdę wierzy w to, że nas nauczy wszystkiego co umie.”
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMM
 
#SaraNaKanarach —–> więcej…

Zapraszamm serdecznie!

Do zobaczenia na Warsztatach!