AERIAL YOGA i MOBILITY

WYJAZD DO SARY NA KANARY

EDYCJE VII, VIII, IX

DRODZY… w związku z sukcesem poprzednich pięciu edycji …
OGŁASZAM WSZEM WOBEC KOLEJNE WYJAZDY DO SARY NA KANARY !!!
 
25 KWIETNIA – 02 MAJA 2023
 
19 – 26 WRZEŚNIA  2023
 
10 – 17 PAŹDZIERNIKA 2023
 
21 – 28 LISTOPADA 2023
 
 
JOGA W HAMAKU I NA MACIE W PLENERACH KANARYJSKICH
WAKACJE i WARSZTATY !!!
 
 
Dwie sesje dziennie, kameralne grupy, zwiedzanie wyspy, relaks nad oceanem i w górach.
W aktualnej rzeczywistości wszyscy potrzebujemy ukojenia. Nic tak nie uspokaja jak ruch i obcowanie z naturą….a ta na Gran Canarii jest piękna.
 
Zwłaszcza jak o ruch zadba #SARA do tego #naKANARACH

Zapraszamy początkujacych i bardziej zaawansowanych !!!

Zobacz jak pracowaliśmy w poprzednich edycjach !!!

Warunki pobytu !

Opcja I
Lecisz do mnie z Polski:

Wylot – Warszawa lub z Katowice, godz.: 08:00

Przylot – Warszawa lub Katowice, godz.: 21:20

Bagaż nadawany 20 kg,

Transfer lotnisko – hotel – lotnisko,

Zakwaterowanie na cały pobyt,

10 lekcji ( 5 x aerial, 5x mata).

Cena pakietu 5990 pln 

*Oferta oparta jest o aktualne ceny lotów i noclegów.

WSZYSTKO POWYŻEJ ZAWIERA SIĘ W PODANEJ CENIE!

Atrakcje płatne dodatkowo:

* 2 wycieczki, cena jednej od 100 pln do 300 pln – jest wybór

* koncert gongów i mis tybetańskich – cena 100 pln

* koncert flamenco – cena 100 pln

* W cenie 5990 lub za niewielką dopłatą, max. 50 euro na cały tydzień, jest opcja all inclusive, co przy zajęciach sportowych jest bardzo wygodne… wiem co mówię. Dwa razu pełne wyżywienie udało się zawrzeć w cenie, 3 razy były dopłaty.

Zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z balkonami.
Hotel ładny, z ogrodem i basenami, blisko plaży.

Opcja II
Lecisz do mnie z dowolnego miejsca na swiecie:

Mieszkasz poza granicami Polski?

Od ceny pakietu odliczamy bilety z Polski.

Zaoszczędzony budżet przeznaczysz na loty z Twojego miejsca zamieszkania.

Zakwaterowanie i wyżywienie na cały pobyt;

10 sesji ( 5 x aerial, 5x mata);

Moja opieka i sugestie oraz towarzystwo, by czas poza zajęciami upłynął radośnie i efektywnie oraz atrakcyjnie;

Cena pakietu 960 eur…. + loty w dwie strony✈️✈️

*Oferta oparta jest o aktualne ceny noclegów.

WSZYSTKO POWYŻEJ ZAWIERA SIĘ W PODANEJ CENIE!

Atrakcje płatne dodatkowo:

* 2 wycieczki, cena jednej od 20 eur do 70 eur- jest wybór

* koncert gongów i mis tybetańskich – cena 20 eur

* koncert flamenco – cena 15 eur

 
 

Zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z balkonami.
Hotel ładny, z ogrodem i basenami, blisko plaży.

Zapraszamm serdecznie!

Program warsztatów i całego pobytu!

W trakcie warsztatów jak zawsze zadbam o wszechstronny rozwój Waszych ciał. 
Zaczniemy od delikatnego rozruszania i korektywy. Rozluźnienie napięć i przywrócenia ruchomości stawom. Będziemy wzmacniać core. Poświęcimy uwagę miednicy i stawom biodrowym oraz nogom. Popracujemy nad otwarciem klatki piersiowej, barków i ramion.. a te ostatnie solidnie wzmocnimy.
Będzie miejsce na balans na nogach i rękach, na podciąganie, na flow..w tym elementy powitanie słońca – mojego ulubionego.
 
Zajęcia poprowadzę tak, by ćwiczenia na macie uzupełniały się z tymi w hamaku.
Zróżnicuję też poziom trudności do Waszych możliwości i potrzeb jakie odnajdę w Waszych ciałach.
 
Pomiędzy zajęciami pojawi się przestrzeń do samodzielnego lub wspólnego eksplorowania uroków wyspy…. Od plażowania przez spacery i mini wyprawy,  po knajpiano kulinarne radości. Obejrzymy nierozerwalne z atmosferą wyspy Drag Show i pokaz Flamenco z muzyką na żywo.
 
Zabiorę Was na wycieczkę w jakieś czarowne miejsce… wybierzemy wspólnie spośród kilku opcji…
oraz do Las Palmas.
 

#aerialyogateacher #aerialyoga #flyingyogga #yogawhamaku #mobility #taniecbrzucha #Bellydance #danzadelvientre #yoga #grancanaria #maspalomas #flywithsara  #sportgrancanaria #regularclasses

Gorąco polecamm !!!

Nie samymi warsztatami człowiek żyje... czyli jak się bawiliśmy !!!

Opinie uszczęśliwionych w poprzednich edycjach!

Akademia Meli-Melo
Z naszego ramienia na miejsce ruszyła Asia, aby na własnej skórze przekonać się, czy jest tak fajnie, jak obiecywała Sara I wiecie co? Okazało się, że jest jeszcze fajniej Program atrakcji fakultatywnych i programowych (ale nie obowiązkowych :)) dopracowany perfekt, zajęcia jak zawsze najlepsze, pogoda bez zastrzeżeń, towarzystwo wyśmienite. Z resztą zobaczcie na foty! Jacy wszyscy zadowoleni! Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością polecamy! Obecnie trwają jeszcze zapisy na edycję majową. Szykujemy się też z turnusem jesiennym - nie przegapcie okazji! Akademia Meli-Melo
Mariola
To był pięknie spędzony czas🔆🥂🧘🏻‍♀️Bardzo dziękuje .To moje kolejne ulubione miejsce .Dziękuje Sara jesteś najlepsza 🔆🥂🧘🏻‍♀️🏝❤️😘
Basia
Wyjazd był cudowny.... i zdecydowania za krótki. Doskonale zbalansowane zajęcia i czas wolny.. do tego masa dodatkowych atrakcji Przypomniałam sobie też, jak wiele można zrobić dla ciała i głowy z odpowiednio dobranym programem ćwiczeń, w cudnych kanaryjskim klimacie...i pod okiem czujnego instruktora... na pewno wrócę po więcej. UPDATING - WRÓCIŁAM DRUGI RAZ I W PAŹDZIERNIKU BĘDĘ TRZECI!!!
Alina
Już tęsknię... Było wyśmienicie! Na pewno wracam po więcej Sara Damm <3
Joanna
Jedźcie do Sary na Kanary, bo jest super. Warsztaty Aerial mistrz, wiadomo… ale pozostałe atrakcje i ogólna atmosfera prima sort!
Renata i Jacek
Było cudownie! Do następnego razu 🤗
Aneczka
Bardzo dziękuję Ci 🧡Sara Damm 🧡 - za stworzenie tej przestrzeni oraz nieustanny doping i pokazywanie, że ograniczenia są tylko w mojej głowie 🤯 Twoja wiedza i umiejętności nieustannie mi imponują, a poczucie humoru nie ułatwia oddychanie hu-dżaj🤣 A przede wszystkim za pokazanie uroków tej cudownej wyspy 💟🕉️☯️☪️🔯♾️💃💃💃🏽🌈🏳️‍🌈🌊🧜‍♀️🧜🧜‍♂️ Gorąco kibicuję wszystkim Twoim projektom i dalszemu rozwoju na Gran Canaria 🔥 Dziękuję też świetnej Ekipie za fajny czas i te wszystkie churroski zjedzone pośpiechu 😁 Mam nadzieję, że to nie nasz ostatni wypad😘 Już chcę tam wracać.
Asia
Ale było super! Kto ma plany urlopowe na maj lub październik, niech się nawet nie zastanawia, gdzie i jak spędzić tydzień! Polecam tego allegrowicza 🤗
Previous slide
Next slide

Małe conieco o aerialu, mobility i o mnie 😊

AERIAL YOGA  – czyli joga z zastosowaniemhamaka … połączenie jogi  i innych technik: gimnastyki, tańca, fitnessu i akrobatyki. Hamak, to obszerny pas materiału, plastyczny i wytrzymały, podwieszony na suficie.  Może stanowić podparcie dla poszczególnych partii ciała podczas wykonywania ćwiczeń, częściowo ograniczyć kontakt z podłożem lub całkowicie unosić ciało nad ziemią. Wszystko to stwarza niesamowite możliwości do pracy nad świadomością ciała, jego wzmacnianiem, rozluźnianiem i rozciąganiem. Poprzez możliwość konfrontowania ciała z silami grawitacji w nietypowych ułożeniach i  płaszczyznach, pozwala odkrywać  nowe możliwości naszych mięśni i stawów. To świetna okazja do wzmacniania mięśni posturalnych oraz dekompresji naszych kręgosłupów, dzięki łatwości wejścia w pozycje odwrócone. Poza tym daje niezwykłe odczucia dla naszych zmysłów. Stan zawieszenia, „pływania” w powietrzu, nieodczuwania kontaktu z podłożem ułatwia ukoić rozbiegane myśli  i pogłębić stan relaksu – dla wszystkich poziomów zaawansowania —–> więcej…

Mobility –  ćwiczymy z  własnym ciężarem ciała, na różnym poziomach umiejętności, z udziałem prostych przyrządów: pętli gumowych, klocków do jogi , krzeseł..itp. Naszym celem jest równomierne budowanie siły  i elastyczności we właściwym balansie , rozwijanie i utrzymywanie sprawności ciała, prawidłowej postawy, motoryki oraz oddechu. Sporo uwagi poświęcam korektywie. Niezwykłą zaletą moich lekcji są barwne, obrazowe, precyzyjne opisy objaśniające  niemalże każdy ruch; sprytne, autorskie ćwiczenia oraz  modyfikacje tych już istniejących, wywodzących się z różnych technik: jogi, pilatesu, kalisteniki, tańca klasycznego, natural movements, fizjoterapii —–> więcej…

Sara Damm – czyli ja – projektantka mody, stylistka, tancerka orientalna, instruktorka tańca sportu, orientalnego i aerial jogi, przebywająca na Gran Canarii.

Moja przygoda z ruchem zaczęła się przypadkowo 15 lat temu. Byłam wtedy 34-letnią posiadaczką długiego ciała, składającego się z typowych dla naszej cywilizacji przykurczów i kompensacji posturalnych. Skłaniając się w przód nie sięgałam podłogi.
Była ona odległa dla moich dłoni jak dziecięce marzenie o byciu tancerką.. Podczas pierwszej lekcji tańca objawiłam się jako prawdziwa królewna… z drewna. Mimo, że stać mnie było wówczas same nieudolne ruchy, po zajęciach poczułam się lepiej. Zrozumiałam jak bardzo oddzieliłam się od swojego ciała.
Dostrzegłam w tej sytuacji szansę, by to zmienić. Podjęłam wyzwanie.
 
Zafascynowana tańcem orientalnym szybko odkryłam , że droga do harmonii ruchu i oddechu będzie wymagała ode mnie skuwania blokad motorycznych z mojego ciała, niczym elewacji secesyjnej kamienicy przeznaczonej do remontu.
Mozolnie, ale też z dziecięcym wręcz entuzjazmem, budowałam nowe wzorce ruchowe i posturalne, mobilność i siłę. Wszystko to, by wyizolowanym i skoordynowanym ciałem, przeżywać i wyrażać emocje w tańcu. Analizowałam, zgłębiałam i naprawiałam mój aparat ruchu.
Czerpałam z jogi, pilatesu, baletu , jazzu … fizjoterapii, rehabilitacji i anatomii, by dać sprawność mojemu ciału. Okazało się to również regenerujące dla umysłu i emocji.
 
Tym doświadczeniem dzielę się z uczestnikami moich zajęć. Z racji mojego mocno opóźnionego startu jako tancerki, aerial yoginki i instruktorki sportu, wiem doskonale przez co przechodzi na zajęciach ruchowych dorosły człowiek, mniej lub bardziej aktywny fizycznie.
Znam sposoby na skuteczne rozbudzanie ciała i jego korygowanie. Rozumiem bolączki i obawy towarzyszące nowicjuszom, ale też trudy niwelowania nieprawidłowych nawyków u osób już ćwiczących.
 
Moje wieloletnie obserwacje i doświadczenie pozwalają mi zrozumieć, jak ważne są korektywa i oddech oraz uczenie ruchu zgodnie z prawidłową motoryką, bez względu na jego rodzaj. Pomocnym też jest moje przenikliwe „dizajnerskie” oko, bowiem przeszło 25 lat zajmowałam się projektowaniem mody i stylizacją.
Pomimo debiutu w wieku dość słusznym, udało mi się uczynić z ruchu i tańca sposób na życie, związać się z nimi zawodowo. Właśnie dlatego, z pasją i pełnym zaangażowaniem, przekazuję moja wiedzę i umiejętnością….wiem jak wiele można osiągnąć kształtując świadomość ciała – bez względu na punkt wyjścia.
Czas i tak upłynie, od nas zależy czym go wypełniamy.
 
Z powodzeniem ukończyłam Państwowy Kurs Kwalifikacyjny Instruktora Sportu, o specjalizacji taniec orientalny oraz Kurs Intruktora Aerial Jogi u Moniki Łazuk (OMG Yoga- Kolonia, De), która w światy latające mnie wprowadziła.
Przez lata szkoliłam się u wielu wybitnych pedagogów ruchu, tancerek i tancerzy – tu tylko kilka nazwisk: Barbara Czajkowska, Agnieszka Marczak, Samantha Emanuel, Asley Lopez, Isidora Bushkovski oraz Anasma– Yoga-Dance-Aerial – niezwykle inspirująca artysktka i nauczycielka.
 
Kiedyś znalazłam w necie opinię na temat moich zajęć:
„Sara pokazuje precyzyjnie poszczególne ruchu, tłumaczy niestrudzenie, obrazowo i przestrzennie czym i jak poruszać, by wykonać poszczególne pozycje czy figury, motywuj i dużo żartuje – ale i tak najzabawniejsze jest to , że ona naprawdę wierzy w to, że nas nauczy wszystkiego co umie.”
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMM
 
#SaraNaKanarach —–> więcej…

Zapraszamm serdecznie!

Do zobaczenia na Kararach !