Plecy

AERIAL YOGA 

czyli joga z zastosowaniem hamaka … połączenie jogi  i innych technik: gimnastyki, tańca, fitnessu i akrobatyki. Hamak, to obszerny pas materiału, plastyczny i wytrzymały, podwieszony na suficie.  Może stanowić podparcie dla poszczególnych partii ciała podczas wykonywania ćwiczeń, częściowo ograniczyć kontakt z podłożem lub całkowicie unosić ciało nad ziemią. Wszystko to stwarza niesamowite możliwości do pracy nad świadomością ciała, jego wzmacnianiem, rozluźnianiem i rozciąganiem. Poprzez możliwość konfrontowania ciała z silami grawitacji w nietypowych ułożeniach i  płaszczyznach, pozwala odkrywać  nowe możliwości naszych mięśni i stawów. To świetna okazja do wzmacniania mięśni posturalnych oraz dekompresji naszych kręgosłupów, dzięki łatwości wejścia w pozycje odwrócone. Poza tym daje niezwykłe odczucia dla naszych zmysłów. Stan zawieszenia, „pływania” w powietrzu, nieodczuwania kontaktu z podłożem ułatwia ukoić rozbiegane myśli  i pogłębić stan relaksu – dla wszystkich poziomów zaawansowania.

AERIAL  YOGA daje możliwość tworzenia niezwykle zróżnicowanych treningów, zarówno pod względem przebiegu, celu i poziomu trudności. Z pomocą hamaka można relaksować, wzmacniać, mobilizować, rozciągać, doskonalić koordynację i zwinność czy też wytrzymałość. Można wykorzystywać go kreatynie zarówno do korektywy, rehabilitacji jak i do akrobacji tanecznych, czy płynnych flow inspirowanych jogą.  Śmiało można też tworzyć treningi cardio a nawet interwałowe. Hamak w rękach odpowiedniego instruktora może nieustająco rozwijać i inspirować, dając przy tym ekscytujące doznania.

Kury z cyklu “AERIAL YOGA – CONITIONING & MOBILITY” to treningi, trwające 75- 100 min, różnorodne, intensywne, przeznaczone dla osób, które już mają doświadczenie w hamaku lub właśnie go zdobywają. Wykorzystamy niecodzienne możliwości jakie daje nam hamak i pozycjach latających lub częściowo ugruntowanych będziemy pracować na wzmacnianiem naszego centrum(mięśni brzucha i dna miednicy), obręczy barkowej, mięśni nóg oraz uelastycznianiem całego ciała(bioder, klatki piersiowej i barków oraz tylnej taśmy). Poszczególne ćwiczenia są precyzyjnie omawiane i prezentowane, z naciskiem na poprawna technikę. Celem jest budowanie silnego i mobilnego ciała, z godnie z prawidłowymi wzorcami oddechowymi, posturalnymi i motorycznymi.

BARDZO GORĄCO ZACHĘCAMM