CZYLI … JAK Z POMOCĄ KIJKA SKORYGOWAĆ I WYĆWICZYĆ PRAWIDŁOWĄ TECHNIKĘ :
PRZYSIADÓW I SKŁONÓW, DESKI I INNYCH PODPORÓW, PSA Z GŁOWĄ W DÓŁ, KLĘKÓW I SIADÓW… ORAZ ZMOBILIZOWAĆ ZGINACZE BIODER.
JEŻELI…
….MASZ JUŻ DOŚWIADCZENIE Z RUCHEM LUB DOPIERO ZACZYNASZ ĆWICZYĆ… I:
- nie wiesz czy panujesz lub wiesz, że nie panujesz nad kształtem swojego kręgosłupa w czasie ćwiczeń
- słyszysz na zajęciach: proste plecy, napnij brzuch, wyprostuj się, ale tak naprawdę nie wiesz co to znaczy lub nie wiesz jak to zrobić
….PONAD TO CHCESZ:
- pozbyć się bólu w dole pleców
- nie wiesz czy panujesz lub wiesz, że nie panujesz nad kształtem swojego kręgosłupa w czasie ćwiczeń
- słyszysz na zajęciach: proste plecy, napnij brzuch, wyprostuj się, ale tak naprawdę nie wiesz co to znaczy lub nie wiesz jak to zrobić
- skorygować ułożenie swojego kręgosłupa w pozycji stojącej i podczas wykonywania popularnych ćwiczeń
- poprawić elastyczność bioder i świadomie aktywować pośladki
- zadbać o bezpieczeństwo kolan
- kontrolować napięcia mięśniowe w podczas treningu, by Twój kręgosłup był bezpieczny
- poprawić efektywność treningu przez izolowanie zgięcia stawu biodrowego i odpowiednią aktywację “coru”
- poznać techniki oddechowe pozwalające na budowanie elastyczności i stabilizacji kręgosłupa
- poprawić całą postawę i oddech
- nauczyć się kontrolować dzięki temu całe ciało w trakcie treningu
- kształtować właściwie pamięć mięśniową;
TAK… JEDEN WARSZTAT … I TYLE PROFITÓW
Nasz kręgosłup powinien oczywiście być elastyczny, ale musi też być stabilny przez odpowiednie napięcia mięśniowe, zarówno w pozycji siedzącej, stojącej, jak i w czasie ruchu.
Wiele aktywności wymaga naprzemiennej pracy – od giętkości po pełne zabezpieczenie i ustabilizowanie neutralnej pozycji naszej “kolumny”.
Cześć ćwiczeń, popularnych i rozwijających naszą sprawność, by były dla nas zdrowe, bezpieczne i prawdziwie efektywne, musi łączyć w swej technice stabilność kręgosłupa z jednoczesnym wyizolowaniem ruchów w stawach biodrowych, kolanowych oraz intensywnej pracy pośladków, które muszą być silne w stanie rozciągnięcia jak podczas ich zaciskania (skurcz ekscentryczny i koncentryczny mięśnia). Ważne też są oczywiście odpowiednio ustawione stopy, łopatki, klatka piersiowa, szyja oraz oddech.
Bardzo często obserwuję problemy z zachowaniem właściwego rysunku kręgosłupa podczas pionu, skłonów przysiadów. Dzieję się tak głownie przez niewłaściwe zrozumienie koordynacji napinania mięśni brzucha z równoczesnym aktywowaniem zginaczy biodrowych, rozciąganiem/wydłużaniem pośladków i “hamstringów” tak, by zachować ich siłę i dynamikę.
Inną przyczyną są niewłaściwe napięcia i kompensacje w ciele, które nawet przy właściwym wyobrażeniu ruchu, uniemożliwiają prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, które często prowadzi do kontuzji lub problemów bólowych.
Jeżeli te dylematy są Ci bliskie, albo nie wiesz o czym tu się rozpisuję…
POTRZEBUJESZ TEGO TRENINGU !!!
Co będziemy dziś robić:
- dowiemy się jak zastosować kijek (może być od mopa lub miotły), by stał się puntem odniesienia i pomógł nam zrozumieć i kontrolować poprawne ułożenie kręgosłupa. Zaczniemy od pozycji stojącej, po czym przejdziemy przez siady, klęki, podpory, deski, psa z głową w dół, przysiady i skłony. W każdej z pozycji skupimy się na rysunku kręgosłupa i odpowiednim napięciu mięśniowym, które pozwolą nam na jego utrzymanie. Poświęcimy też uwagę, na umiejętność utrzymania odpowiedniego kształtu kręgosłupa w trakcie ruchu – kiedy przechodzimy z pozycji do pozycji..: z pionu do skłony, ze skłonu do przysiadu, z przysiadu do klęku podpartego, z klęku podpartego i jego wariacji do deski i z powrotem. Będzie to stanowiło świetne przygotowanie do kombinacji ruchowych czyli tzw flow. Kiedy już zrozumiemy jak zarządzać oddechem i ciałem, by nasz kręgosłup jest stabilny, będziemy rezygnować z kijka i odtwarzać poprawnie ćwiczenia w oparciu o wcześniej wypracowaną pamięć mięśniową.
Dla tych co już przerobią cały materiał treningu:
- lekcja 2 podzielona jest na wygodne sekcje. Wówczas możecie zacząć od 7 minutowej ROZGRZEWKI i wybrać dowolną lekcję z poniższych, po czym zakończyć trening sekcją MOBILITY & COOL DOWN. Możecie zrobić też samą ROZGRZEWKĘ I MOBILITY & COOL DOWN. Dzięki temu możecie utrwalać materiał na wyrywki, a Wasz trening będzie trwał od 17 do 20 kilku minut. Jako napisałam, dla tych, którzy przynajmniej raz, a najlepiej kilka, ćwiczyli z lekcją FULL TRENING.
TRENING STABILNOŚCI KRĘGOSŁUPA jest fragmentem większego cyklu: AUTOKOREKTYWA NA KANARACH – DZIEŁA ZEBRANE
Każda z części poświęcona jest innemu zagadnieniu ..czytaj więcej
Dostęp do TRENINGU STABILNOŚCI KRĘGOSŁUPA – NA WIEKI WIEKÓW – BEZTERMINOWY I NIELIMITOWANY – 99 pln
Jako bonus warsztat poprzedzony jest lekcją DEMO, omawiająca zagadnienia postawy, jej zasad i wad oraz wzorców oddechowych.
Uważam to za swój obowiązek, by przed każdą aktywnością, zwłaszcza w modelu pracy on-line, uwrażliwić Was na istotę dbania o postawę i oddech.
Serdecznie ZAPRASZAMM.
ZAREJESTRUJESZ SIĘ I STWORZYSZ SWÓJ PROFIL AUTOMATYCZNIE, PRZY PIERWSZYM ZAMÓWIENIU !!!
Legenda – poziomy umiejętności:
1 – Początkujący; 2 – Średnio zaawansowany; 3 – Zaawansowany
Funkcje kursu
- Wykłady 12
- Quizy 0
- Trwanie
- Poziom umiejętności Wszystkie poziomy
- Język Język polski
- Studenci 69
- Oceny Tak