Plecy
Będę z Wami – 10 – 31.05.23
 
WARSZTATY, INNE ZAJĘCIA I KURSY, GRUPOWE I INDYWIDUALNE.
 
AERIAL YOGA, MOBILITY, BELLYDANCE, STYLIZACJA I WIZERUNEK.
03.06.23, sobota, 14:30 – 19:00
 
Chcesz dowiedzieć jak świetnie wyglądać? Cieszyć się wizerunkiem, który współgra z tym kim jesteś – Twoją emanacja i atutami?
 
Zainwestuj w umiejętności i wiedzę, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze na nietrafionych zakupach, przepełnianiu szafy, której zawartość i tak nie ubiera Cię na większość okazji, a 70% rzeczy nie łączy się ze sobą w stylizacje…i prawie z każdą jest coś nie tak.
 
Przyjdź na moje warsztaty i naucz się:
– Umiejętnie wybierać i kupować ubrania oraz dodatki
– Analizować sylwetkę pod względem proporcji
– Dobierać kolory i desenie
– Skompletować zawartość szafy, z niewielu wyselekcjonowanych elementów, podkreślających Twoje mocne strony, dających się łatwo ze sobą komponować w zestawy i stylizacje
– Patrzeć na siebie w nowy sposób
Damm Ci absolutnie unikatowe i skuteczne instrumenty, by szybki rzut oka na ubrania i dodatki w Twojej szafie, pozwalał z łatwością komponować stylizacje na każdą okoliczność – wszak ważne jest nie tylko to co nosimy, ale tez jak to robimy.
 
Zapraszamy serdecznie na zaskakującą i pełną niespodzianek opowieść, ilustrowaną metamorfozami, które to dokonają się na oczach zgromadzonych.
Gwarantujemy przyjazną atmosferę, dobry humor, wartką akcję, sporą dawkę solidnej, sugestywnie i barwnie podanej wiedzy o komponowania wizerunku.
 
Doświadczymy tego jak wielką ma on moc jako element komunikacji i jak wiele mówią o nas nasz wygląd i emanacja.
Prezentacja przeplatająca się z wykładem będą barwne, dynamiczne, poparte ilustracjami, angażujące uczestników do aktywnego udziału. Zobaczymy jak bardzo można odmienić wizerunek, a tym samym wrażenie jakie wywiera na otoczeniu. Wszystko to dzięki operowaniu kilkoma elementami garderoby oraz wybranymi dodatkami. Doświadczymy tego w jakim stopniu wygląd stanowi formę komunikacji z otoczeniem i jak w prosty sposób można wpływać na jego jakość.
 
SPOTKAJMY SIĘ ZATEMM:
03.06.23, sobota, 14:30 – 19:30
Meli – Melo
ul. Siemiradzkiego 17/1
Kraków
CENY:
390 pln – do 25.05.23
490 pln – do 30.05.23
REZERWACJA MIEJSC:
bellydancing@saradamm.com
+48 501 356 705
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:
SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.
W tytule przelewu proszę wpisać: WARSZTATY ST
Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce.
Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.

Dzień I. 14.05.23, niedziela, 11:00 – 13:15, Aerial Fest

Aerial Yoga dla całkiem zielonych – wprowadzenie
 
Jeżeli myślisz o rozpoczęciu przygody z AERIAL YOGĄ, chciałbyś spróbować, nie wiesz czy ci się spodoba lub byłeś już na zajęciach, ale pewne pozycje sprawiają ci pewne trudności, chciałbyś poświęcić im więcej czasu, lepiej zrozumieć i oswoić, aby iść do przodu ten moduł jest dla Ciebie.
W czasie tego modułu poznamy podstawowe chwyty i sposoby pracy z materiałem: układania go na ciele, wchodzenia do niego, stania, siedzenia, leżenia. Oswoimy jego oddziaływanie na nasz aparat ruchu i percepcję. Przejdziemy powoli przez podstawowe pozycje rozgrzewające, wzmacniające, rozciągające i relaksujące. Skonfrontujemy się z grawitacją i jej wpływem na nas w różnych płaszczyznach. Nauczymy się jak można ćwiczyć z podporem częściowym jaki daje nam hamak, ale też w całkowitym oderwaniu od podłoża i w pozycjach odwróconych. Sesję zakończymy relaksującym dryfowaniem w hamaku.
 

Ceny:

1 moduł aerial fest – 120 pln
 
 
Zapisy:
 
info@meli-meli.pl
 
____________________________________________
 
 

Dzień II. 21.05.23, niedziela, 10:00 – 18:30

Aeral Smart + 2x Aerial Fest

Save the Spine / Handstand – new full mobility /Aerial Yoga Couples 

 

10:00 – 13:00, Aerial Smart – Save your spine – poziom open

Mamy tyle lat, ile nasz kręgosłup… W trakcie warsztatu dowiemy się jak zadbać o jego młodość … czyli: mobilność i stabilizację. Będzie to nie tylko bardzo funkcjonalne, ale i ekscytujące, bowiem skorzystamy ze wszelkich możliwości jakie daje nam hamak do jogi.
 
Przyjrzymy się strukturze kręgosłupa w najróżniejszych konfrontacjach z grawitacją.
 
Będziemy go naprzemiennie: *regenerować przez wydłużanie i dekompresję ,* uelastyczniać przez zdrowe i efektywne gięcie, rolowanie oraz skręty … i tak opracowany… *stabilizować. Przejdziemy przez ćwiczenia łagodne i pasywne, po angażujące mięśnie na różnych poziomach intensywności.
 
Pojawią się pozycje ugruntowane, częściowo podwieszone, całkowicie od gruntu oderwane i latające, odwrócone oraz elementy akrobatyczne.
 
Uwzględnię oczywiście różne poziomy zaawansowania i predyspozycje uczestników – zwłaszcza w sekwencjach bardziej wymagających.
 
Pokażę też wiele sprytnych modyfikacji ćwiczeń w hamakach, w części z nich zastosuję pętle gumowe.
Skupimy się na zrozumieniu istoty ćwiczeń i ich poprawnym wykonywaniu. Z resztą spora część z nich jest tak zaprojektowana, by uniknąć usterek w technice.
 
To warsztat dla wnikliwych. Będzie skarbnicą i inspiracją do świadomych treningów własnych, dla skorygowania kręgosłupa, postawy i techniki wykonywanych ćwiczeń, dla wyeliminowania wad postawy i dolegliwości bólowych, spowodowanych złymi nawykami ruchowymi i oddechowymi oraz siedzącym trybem życia.
 
Dlatego cały powyższy materiał, będzie przydatny nie tylko dla początkujących czy bardziej doświadczonych , ale również dla prowadzących zajęcia – z aeriala i innych technik. Będzie stanowił też świetne przygotowanie do bezpiecznej pracy z hamakiem i aerial jogą…. oraz pod kolejne warsztaty tego dnia.
 

13:00 – 14:15 – przerwa lunchowa

14:15 – 16:15 – Handstand – Full body mobility – New Staff – poziom open/średniozaawansowany

Zajmiemy się aktywacją i mobilizacją poszczególnych części ciała oraz dźwigni jakie tworzą, zaangażowanych przy staniu na rękach i przedramionach. Zaczniemy oczywiście od „core”, a potem naprzemienne będziemy pracować na barkami i klatką, kończynami górnymi i dolnymi no i biodrami oraz pośladkami….Czyli w zasadzie cała ciało weźmiemy w obroty.

Pokażę ćwiczenia – drillingi, w sporej części nowe lub zmodyfikowane, które pozwolą Wam doskonalić mobilność łopatek, siłę rąk, nóg, pośladków i mięśni brzucha oraz kształtować nawyki ruchowe i koordynację. Wszystko to w czym hamak może pomóc, by osiągnąć pozycje odwrócone oraz balansowanie na rękach i przedramionach.

Warsztat odpowiedni dla osób rozpoczynających pracę nad handstandem, pragnących przybliżyć się do niego lub go ustabilizować.
Wskazane wcześniejsze doświadczenie z aerial jogą lub innymi aktywnościami takimi jak pilates, joga taniec, fitness czy trening siłowy.

Dla osób nieposiadających żadnych doświadczeń z ruchem, które były ostatni raz na WF w szkole ( czyli jak ja do 34 roku życia 😊)polecam warsztaty poprzednie (wprowadzenie do aeriala, save your spine) i/lub następujące po handstandach duety.

 

16:30 – 18:30 – Aerial Yoga Couples – poziom open

Ten warsztat cieszy się zawsze dużą popularnością. Będziemy pracować w parach lub w trójkach. Dzięki hamakom i wzajemnej asekuracji, wejdziemy bezpiecznie i w przystępny sposób, w wymagające pozycje odwrócone i akrobatyczne.

Wierzcie mi – doprawdy dzięki osobom partnerującym i hamakom – są one zaskakująco łatwo osiągalne.

W zależności od poziomu zaawansowania, będzie można oswajać się z nimi, lub rozwijać jakość i samodzielność ich wykonywania, czy też wprowadzać modyfikacje.

Część pozycji w hamakach będzie zaprojektowana na jedną osobę ćwiczącą i osobę asekurującą, a część tak, by obie osoby mogły brać w jednym ćwiczeniu i równocześnie pracować nad rozwojem swojego ciała i umiejętności. Poza tym, ciała ułożone w takich aerial acro pozach prezentują się zjawiskowo i spektakularnie, dają sporo radości oraz niejednokrotnie stanowią formę „masażu” czy odprężenia .

Bardzo polecam

Bardzo polecam
 

Ceny:

1 moduł aerial smart – 300 pln
1 moduł aerial fest – 120 pln
2 modułyd aerial fest – 210 pln
 
całość – 460 pln
 

____________________________________________

 

Zapisy:

bellydancing@saradamm.com,
tel. +48 501 356 705

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:

SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

W tytule przelewu proszę wpisać nazwę wybranego pakietu warsztatów.

Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.

Serdecznie zapraszamm.

#SaraNaKanarach #SaraWKrakowie #aerialyoga #jogawhamaku #flyingyoga #mobility #Szpagat #rozciąganie #stretching #korektywa #technika #zdrowykręgosłup #zdrowyruch #aerial #handstand #stanienarękach #relaks #oddech #czaswolny #aktywnywypoczynek #warsztaty #kursszpagatowy

4 środy : 10.05 –  31.05. 23, 20:45-22:15 – poziom open

Jak zawsze będziemy pracować  mobilnością naszego ciała, czyli jego wzmacnianiem i uelastycznianiem , UKIERUNKOWANYM na szpagat podłużny.

Szpagat to wypadkowa wielu umiejętności ruchowych w naszym ciele. Nie warto go wymuszać, omijając solidne podstawy posturalno motoryczne. Praca nad nim jest wręcz wskazana, ponieważ w/w podstawy odrabiając lekcje z w/w podstaw, dbamy o swoja formę, sprawność i zdrowie na wiele lat.
Dlatego umiejętność szpagatu można oczywiście potraktować jako wyzwanie, ale też jako źródło wiedzy i umiejętności oraz zestawy ćwiczeń, które pozwolą nam na ożywienie i odblokowanie bioder, wzmocnienie i uaktywnienie CORE, pośladków oraz mięśni nóg – czyli zbawienie dla naszych umęczonych siedzącym trybem życia zginaczy biodrowo-lędźwiowych.
 

Ceny:

Karnet na 4 zajęcia : 170 pln
Pojedyncze wejście: 50 pln

Zapisy:

bellydancing@saradamm.com,
tel. ++48 501 356 705

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:

SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

W tytule przelewu proszę wpisać nazwę wybranego pakietu warsztatów.

 
Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.
 

Więcej szczegółów  o programie w wydarzeniu poniżej…zjedź w dół!!!

Trzy kolejne soboty:13.05, 20.05, 27.05 , 13:30 – 15:30 – poziom open

Warsztat dla każdego poziomu zaawansowania – sprytne ćwiczenia z ciężarem ciała, kostkami jogi, pętlami oporowymi, ścianą, krzesłem i podłogą. Będziemy pobudzać stawy do świadomych ruchów w jak najpełniejszych zakresach, nie zapominając o budowaniu siły naszych mięśni.

Część z nich będzie łagodna, doskonale nadająca się do wplatania w ciągu dnia jako przerywnik i ratunek od siedzącego trybu życia. Część bardziej wymagająca i intensywna, którą możecie wzbogacić swoje treningi, lub stworzyć z nich odrębne jednostki treningowe.

Zapraszam osoby dopiero rozpoczynające przygodę z ruchem, borykające się z dolegliwościami bólowymi czy ograniczeniami ruchowymi wynikającymi z bezruchu w dniu codziennym i siedzenia czy usterek posturalnych i biomechanicznych, jak również te już ćwiczące, by poprawić swoją technikę, postawę, motorykę, świadomość ciała i mobilność, a dzięki temu wszystkiemu efektywność swoich treningów i zminimalizować ryzyko kontuzji.

A zatem zapraszam. Poniżej kalendarium i tematy naszych warsztatów.

13.05.23, sobota, 13:30 – 15:30 – Kręgosłup

Na dobry początek serii zajmiemy się naszą osią – kręgosłupem. Chińczycy ponoć mawiali, że mamy tyle lat ile nasz kręgosłup, zatem zamiast botoxu proponuję proces odmładzania rozpocząć od mobilizacji kręgosłupa. Popracujemy nad jego ruchomością ale też nad kształtowaniem wzorca neutralnego ułożenie kręgosłupa w pozycji stojącej i z popularnych pozycjach/ćwiczeniach.

Celem naszym jest łatwość bez wysiłkowego przybierania prawidłowej postawy i linii kręgosłupa, jak również pełna swoboda w wykorzystywaniu jego ruchomości.

20.05.23, sobota, 13:30 – 15:30 – Klatka i barki

Główny nacisk położymy na core i górne partie ciała. Aktywację klatki piersiowej, łopatek i wszystkich stawów kończyn górnych.

Naszym celem są luźne ramiona i ręce,  otwarta klatka, gotowa ma swobodny oddech, w pozycjach statycznych, począwszy od stojącej oraz dynamicznych.

27.05.23, sobota, 13:30 – 15:30 – Stopy, kolana, biodra.

Skupimy się na core i dolnych partiach ciała. Aktywację stóp, kolan, pośladków i stawów biodrowych. Zajęcia dla tańczących różne techniki, w tym belly rzecz jasna, ale też dla nietańczących a poszukujących większej wygody w ruchu.

Naszym celem są luźne biodra i aktywne nogi, gotowe na statyczne pozy, począwszy od stojącej oraz na swobodny ruch.

Ceny:
1 warsztat 120 pln

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:

SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

W tytule przelewu proszę wpisać nazwę wybranego pakietu warsztatów.

Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.

Zapisy:

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705

Zapraszamm

#SaraNaKanarach #SaraWKrakowie #mobility #izolacje #zdrowykręgosłup #zdrowyruch #miednica #barki #bólepleców #treningzdrowotny #klatkapiersiowa #stretching #korektywa #rozciąganie

DZIEŃ I – 13.05.23, sobota, 13:30 – 20:00

13.05.23, sobota, 13:30 – 20:00 – Elastyczny kręgosłup / Falowanie – izolacje i layering / Klej ruchy I
 
 
13:30 – 15:30 -Elastyczny kręgosłup – poziom open
 
Zajmiemy się naszym kręgosłupem, by go rozluźnić wydłużyć, uelastycznić, ale i wzmocnić. Wszystko po to, by był gotowy na wyzwania izolacyjne, choreograficzne i improwizacyjne, by reagował szybko na zmiany muzyki i kierunków, ale też utrzymywał stabilnie wszelkie wychylenia oraz swobodnie i bezpiecznie powracał do pionu.
 
Będziemy wypracowywać to za pomocą sprytnych ćwiczeń z pętlami oporowymi, krzesłami, ścianą i matą, by kręgosłup był w czasie tych „operacji” bezpieczny i służył nam długo – nie tylko w tańcu, ale też w życiu. Dlatego też ten warsztat jest odpowiedni dla osób nie zainteresowanych tańcem.
 
 
15:45 – 17:45 – Falowanie korpusem – izolacje, drillingi, layering – poziom open
 
Po poprzednim warsztacie, nasze ciała, a zwłaszcza kręgosłup będą gotowe na:
– falowanie we wszelkich kierunkach i płaszczyznach
– kształtowanie umiejętności nowych izolacji i koordynacji
– poprawienia jakości wcześniej wypracowanych ruchów i elementów.
 
Osoby początkujące skupią się na fundamentach solidnego falowania. Dla bardziej zaawansowanych mam utrudnienia koordynacyjne – w postaci nietypowych zmian kierunków oraz layeringu, czyli nakładania kolejnych warstw ruchowych na fale. Wierzcie mi , nikt się nudzić nie będzie.
 
 
18:00 – 20:00 – Klej ruchy I – Fala jako źródło, rozwinięcie, kulminacja i wykończenie – poziom średnio zaawansowany
 
W oparciu o rozbudzone na poprzednich warsztatach umiejętności, popracujemy nad kombinacjami opartymi właśnie na falach. Fala będzie stanowić źródło ruchu i rozwijać go w kolejnych częściach ciała, tworząc zaskakujące przepływy energii przez ciało i nieoczekiwane zmiany kierunków.
Krótko mówiąc – 4 godziny poprzedzających ostatni warsztat tortur oraz kombinacje z ostatniego… pozwolą na uczynienie Waszego tańca ciekawszym, świadomym i urozmaiconym.
Będą przydatne zarówno w tańcu orientalnym tradycyjnym jak i fuzyjnym.
Może tez być przydatny dla osób tańczących techniki oparte na izolacjach.
 
______________________________________
 
 
DZIEŃ II- 20.05.23, sobota, 13:30 – 20:00
 
  Mobilna klatka i barki / Ręce – fale i rysunki / Klej ruchy II
 
 
13:30 – 15:30 – Mobilna klatka i barki – poziom open
 
Na początku oczywiście obudzimy nasz core, po czym główny nacisk położymy na górne partie ciała. Aktywację klatki piersiowej, łopatek i wszystkich stawów kończyn górnych.
Będziemy pobudzać stawy do świadomych ruchów w jak najpełniejszych zakresach, nie zapominając o budowaniu siły naszych mięśni. Do naszych ćwiczeń wykorzystamy pętle gumowe, ściany, krzesła i podłogę. Będziemy też pracować w parach.
Naszym celem będzie osadzenie łopatek i świadome zarządzanie nimi tak, by stanowiły podparcie dla klatki i fundament dla ułożenia rąk – bez względu na to czy będziemy wykorzystywać ich siłę koncentryczną i ekscentryczną, czy elastyczność.
Wszystkie te umiejętności ruchowe są niezbędnie nie tylko w tańcu , ale i w życiu – stąd zapraszam też osoby tańcem zupełnie nie zainteresowane.
 
 
15:45 – 17:45 – Ręce i ramiona – rysunki i falowanie – izolacje, drillingi, layering – poziom open
 
Poprzedni warsztat ogarnie nasze ciała, a zwłaszcza klatkę i kończyny górne do kolejnych wyzwań, czyli:
 
– tworzenia różnych rysunków układem naszych rąk
– falowania w różnych kierunkach, płaszczyznach i wysokościach
– kształtowanie umiejętności nowych izolacji w ramionach i rękach i koordynowania ich z ruchami innych części ciała.
– poprawienia jakości wcześniej wypracowanych ruchów i elementów.
 
Osoby początkujące skupią się na podstawowych rysunkach i technice falowania rękami i ramionami. Dla bardziej zaawansowanych mam utrudnienia koordynacyjne – w postaci nietypowych zmian kierunków oraz layeringu, czyli nakładania kolejnych warstw ruchowych na fale.
Wierzcie mi , nikt się nudzić nie będzie.

To warsztat odpowiedni dla tańczących wszelkie odmiany orientu i oraz techniki oparte na izolacjach.
 
 
18:00 – 20:00 – Klej ruchy II – Eleganckie ręce – Rysunki i fale – kombinacje – poziom średnio zaawansowany
 
Poznamy kilka kombinacji i ich wariacje, w których główne role zagrają ręce. Oczywiście reszta ciała też będzie zajęta, ale mimo tego postaramy się nie utracić ich pełnego rozmachu, precyzji i wyrazu.
 
Zaczniemy od kombinacji osadzonych wokół osi ciała i będziemy je rozwijać coraz bardziej w przestrzenne, kładąc cały czas nacisk na jakość pracy naszych rąk.
 
Warsztaty będą przydatne zarówno w tańcu orientalnym tradycyjnym jak i fuzyjnym.
Mogą tez być wnieść sporo dla osób tańczących techniki oparte na izolacjach.
 
 
_____________________________________
 
 
DZIEŃ III – 27.05.23, sobota, 13:30 – 20:00
 
27.05.23, sobota, 13:30 – 20:00 – Luźne biodra i mobilne nogi / Ósemki, chase i obroty – technika / Klej ruchy III
 
 
13:30 – 15:30 – Luźne biodra i mobilne nogi – poziom open
 
Skupimy się na zależnościach pomiędzy stopami , kolanami a biodrami, by wypracować jak najwięcej swobody dla naszej miednicy i gotowości do ruchu dla naszych nóg.
 
Przejdziemy przez ćwiczenia, które pozwolą nam powiększyć zakresy w pachwinach, kolanach, stawach skokowych i stopach, poprzez budzenie siły mięśni.
 
Postaramy się poczuć i zrozumieć zależność w/w stawów w trakcie ruchów złożonych i izolowanych, ale też wypracować umiejętność ich stabilizowania – w różnych pozycjach ćwiczebnych i funkcjonalnych ( przysiady, skłony, wznoszenie się palce, skręty itp.) oraz w jakże ważnej dla nas pozycji stojącej.
Jako że to bardzo życiowe – polecam ten warsztat również osobom tańcem niezainteresowanym.
 
 
15:45 – 17:45 – Ósemki, chasse i obroty – technika – poziom open
 
Przygotowani stosownie po poprzednim warsztacie, bez wahania przystąpimy do uruchamiania naszych bioder, kolan i stóp w ósemkach pionowych, poziomych.
Poznamy sprytne driilingi podnoszące poziom i jakość ósemek – część z nich to będą ćwiczenia jednonóż – pomagające pracować jednocześni nad balansem i odpowiednim wyizolowaniem mięśni – tak by tańczenie ósemek nie wiązało się z przenoszeniem ciężaru ciała z nogi na nogę i pomagało mieć finezyjne stopy.
 
Początkujący dzięki temu wyeliminują koślawienie i usztywnianie stóp oraz kolan. Zaawansowani doszlifują balans i odpowiednio wyizolowaną klatkę oraz elegancko wydłużony kręgosłup.
 
Następnie weźmiemy się za chasse, skupiając się na sile stóp, elastyczności kolan i bioder oraz wydłużaniu sylwetki.
Zrobimy też małą przymiarkę do obrotów, by wykorzystać tak dobrze w tym celu przygotowane ciało.
 
To warsztat odpowiedni dla tańczących wszelkie odmiany orientu i oraz techniki oparte na izolacjach.
 
 
18:00 – 20:00 – Klej ruchy II – Ósemki, Chase i obroty – kombinacje – poziom średnio zaawansowany
 
Na koniec naszego cyklu, najbardziej urozmaicony i wymagający warsztat. Połączy on umiejętności z całego dnia, ale też z poprzednich sobót.
Część kombinacji nada się bardziej do klasyki i tradycyjnego ujęcia tańca orientalnego, część znajdzie też zastosowanie w fuzjach.
Tak czy inaczej warsztat będzie ciekawy, rozwijający, różnorodny i dynamiczny.
Polecam go osobom już zaznajomionym z tańcem orientalnym lub trenującym techniki oparte na izolacjach i/lub uczestniczącym w części warsztatów z tej serii.
 
______________________________________
 

Ceny:

Jeden dzień warsztatowy!

1 warsztat 120 pln
2 warsztaty 200 pln
3 warsztaty 260 pln

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:

SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

W tytule przelewu proszę wpisać nazwę wybranego pakietu warsztatów.

Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.

 

Zapisy:

bellydancing@saradamm.com,
tel. +48 501 356 705

 

Miejsce:

Akademia Meli-Melo
 ul. Siemiradzkiego 17/1 (parter)

#SaraNaKanarach #SaraWKrakowie  #bellydance #taniecbrzuch #izolacje #technikatańca #taniecorientalny #orientalfusion. #fusionBellydance #tribalfusion #fusiondance #obroty #falowanie ##bodywawing #aerialyoga #jogawhamaku #flyingyoga #mobility #Szpagat #rozciąganie #stretching #korektywa #technika #zdrowykręgosłup #zdrowyruch #aerial #handstand #stanienarękach #relaks #oddech #czaswolny #aktywnywypoczynek #warsztaty #kursszpagatowy

 

28.05.23, ndz, 11:00-13:00 !!!

Warsztaty poruszania się w butach na obcasach.

To bardziej wartościowe zajęcia niż Ci się wydaje ..nie tylko o wdzięku, ale i o prawidłowej postawie, motoryce i zdrowym ruchu. Będzie o tym, jak zdrowo i stylowo, z wdziękiem i elegancją, kroczyć na wysokich obcasach na co dzień, oraz z rozmachem na okoliczność nieoczekiwana, a spektakularną. Przydatne w życiu potocznym, w tańcu i na rozdaniu Oskarów…

Ceny:

cały warsztat – 120 pln

dla uczsticzączych w poprzedzających go warsztatch bellydance – 100 pln

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:

SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

W tytule przelewu proszę wpisać nazwę wybranego pakietu warsztatów.

Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.

Zapisy:

bellydancing@saradamm.com
tel. +48 880 717 069

Akademia Meli-Melo
 ul. Siemiradzkiego 17/1 (parter)

Warsztat 1- godz. 9:00-10:30
 
Wielbłądy, boczne fale i kaskady…czyli falowanie korpusem kierunkach wszelkich…koła klatką i biodrami (omi) i składanie tego w “kaskady” czyli płynnego przejścia z koła klatką przez wielbłąda do koła biodrami i z powrotem. To będzie zadanie dla początkujących…. osoby bardziej zaawansowane będą dodawały do tych kombinacji shimmy góry lub dołu…więc będzie okazja poćwiczyć Layering i koordynacje. Wszystko zgramy z typowymi rytmami arabskimi.
Poziom początkujący/średniozaawansowany
 
 
Warsztat 2- godz. 10:45-12:15
 
Jak przemieszczać się w tańcu z figurami typowymi dla orientu – koordynacje i layering. Skupimy i na krokach, które będą nas przemieszać w przestrzeni i stopniowo będziemy dodawać do nich figury orientalne: fale wszelkie korpusem, ósemki i koła biodrami oraz klatką. Bardziej zaawansowani będą do kroków dokładać shimmy góry lub dołu oraz zmiany kierunków.
Poziom średniozaawansowany
 
 
Warsztat 3 – godz. 12:30-14:00
 
Zmiany kierunków – arabeski i półobroty… czyli jak tańczyć ciekawie i wykorzystać przestrzeń. Poznamy techniczne sposób na zmiany kierunków w tańcu przez półobroty i arabeski, a dzięki temu nauczyć się kilku sprawdzonych i zawsze atrakcyjnych rysunków dla kombinacji, choreografii lub improwizacji. Osobom początkującym ten warsztat pomoże lepiej odnaleźć się w przestrzeni, oswoić zmiany kierunków w tańcu. Bardziej zaawansowane tancerki rozwiną swobodę zachowania na scenie, lepsze rozumienie choreografii i improwizacji.
Poziom początkujący i średniozaawansowany
 
 
Ceny:
 
Do 29 maja – 100 zł/ 1 warsztat, full pass 250 zł
Od 30 maja – 130 zł/1 warsztat, full pass 300 zł
 
Zgłoszenia przez sms: tel. 606 972 656
 
Wpłaty na nr konta: 50 1500 1041 1015 9000 8251 0000
10 – 31.05.2023
4 kolejne środy, 20:45 – 22:15

Przybywam do Krakowa, zatem tym razem spotykamy się na żywo
w celu osiągania lub doskonalenia szpagatu!

I tym razem wiozę dla Was masę nowych ćwiczeń z moimi ulubionymi pętlami oporowymi, by nadać Waszym biodrom swobody i nowych zakresów.

10-31.05.2023, cztery kolejne środy, 20:45-22:15

Jak zawsze będziemy pracować  mobilnością naszego ciała, czyli jego wzmacnianiem i uelastycznianiem , UKIERUNKOWANYM na szpagat podłużny.

ZAPRZASZAMM serdecznie WSZYSTKICH, którzy zatęsknili za moimi zajęciami, którzy jeszcze na nich nie byli… i rzesze tych co ćwiczą ze mną ON-LINE – czas skonfrontować się w REALU. 

Obiecuję, że mój  wnikliwy wzrok i “sarzący” palec dosięgną WAS skutecznie i z namaszczeniem.

Zapraszamy tych, co chcą do szpagatu się przybliżyć, wreszcie go osiągnąć, oswoić i ustabilizować lub pogłębić, a dzięki temu wpływać korzystnie na całokształt swojej sprawności i formy.

Poza ćwiczeniami szpagatowymi, w trakcie naszych spotkań będziemy dokładać, jako uzupełnienie, sekwencje ruchowe poświęcone otwieraniu klatki piersiowej i obręczy barkowej, pionowaniu kręgosłupa. Dzięki temu podejdziemy kompleksowo do naszych ciał.

Szpagat to wypadkowa wielu umiejętności ruchowych w naszym ciele. Nie warto go wymuszać, omijając solidne podstawy posturalno motoryczne. Praca nad nim jest wręcz wskazana, ponieważ w/w podstawy odrabiając lekcje z w/w podstaw, dbamy o swoja formę, sprawność i zdrowie na wiele lat.

Dlatego umiejętność szpagatu można oczywiście potraktować jako wyzwanie, ale też jako źródło wiedzy i umiejętności oraz zestawy ćwiczeń, które pozwolą nam na ożywienie i odblokowanie bioder, wzmocnienie i uaktywnienie CORE, pośladków oraz mięśni nóg – czyli zbawienie dla naszych umęczonych siedzącym trybem życia zginaczy biodrowo-lędźwiowych.

Dodatkowe elementy zadedykowane barkom i klatce piersiowej dopełnią i zharmonizują motorykę całego ciała, wspierając tym samym łatwość utrzymywania prawidłowej postawy.
Bądźcie z nami… ze szpagatami  ….. i nie tylko.

#SaraNaKanarach #SaraWKrakowie #aerialyoga #jogawhamaku #flyingyoga #mobility #Szpagat #rozciąganie #stretching #korektywa #technika #zdrowykręgosłup #zdrowyruch #aerial #handstand #stanienarękach #relaks #oddech #czaswolny #aktywnywypoczynek #warsztaty #kursszpagatowy

10 – 31.05.23, 4 kolejne środy, 20:45 – 22:15

Akademia Meli-Melo, ul. Siemiradzkiego 17/1, KRAKÓW.

Karnet na 4 zajęcia : 170 pln
Pojedyncze wejście: 50 pln

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI na konto:
 
SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664
 
W tytule przelewu prosze wpisać: mobility to split – kurs
 
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!
 
Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.
 

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI na konto:
 
SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664
 
W tytule przelewu prosze wpisać: mobility to split – kurs
 
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!
 
Rezerwację miejsca można odwołać najpóźniej 24h przed warsztatami, w takim wypadku pobierany jest tylko zadatek, chyba, że znajdzie się osoba chętna na to miejsce. Odwołanie w terminie krótszym niż 24h przed warsztatami lub nie zjawienie się na warsztatach skutkuje obowiązkiem zapłaty całości wymaganej kwoty. Nie ma odwołania od tej zasady i okoliczności łagodzących. Wypadki losowe uczestnika leżą po stronie uczestnika. Proszę nawet nie pytać, ale zawsze można kogoś przysłać na swoje miejsce.

Dwie sesje dziennie, relaks nad oceanem i w górach.

Jeżeli chcecie niezapomnianych wakacji, w czasie których:
 
✅ uczynicie dobro dla ciała i głowy
✅ rozwiniecie formę i sprawność
✅ zadbacie o kręgosłup, miednice i stawy w niezwykłej konfrontacji z grawitacją
✅ poprawicie świadomość ciała i oddech
✅ odpoczniecie doświadczając uroków słonecznej Gran Canarii, szerokich plaż, majestatycznych gór, intrygujących kontrastów krajobrazowych, społecznych i kulturowych.
 
Oto jest rozwiązanie!
 
AERIAL YOGA i MOBILITY – WYJAZDY DO SARY NA KANARY !
 
Dowiedz się więcej o programie! Zobacz jak było w poprzednich edycjach —–> https://saradammbellydance.com/aerial-yoga-i-mobility…/
 
Napisz do mnie na bellydancing@saradamm.com .
 

Warunki pobytu:

Wylot – Warszawa lub z Katowice, godz.: 08:00
Przylot – Warszawa lub Katowice, godz.: 21:20
Bagaż nadawany 20 kg,
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
Zakwaterowanie na cały pobyt,
10 lekcji ( 5 x aerial, 5x mata).
 
Cena pakietu –  5990 pln …
 
WSZYSTKO POWYŻEJ ZAWIERA SIĘ W PODANEJ CENIE
 

Jeżeli mieszkasz poza granicami Polski, napisz do mnie.

Od ceny pakietu odliczymy bilety z Polski.

Zaoszczędzony budżet przeznaczysz na loty z Twojego miejsca zamieszkania.

 

Atrakcje płatne dodatkowo:
 
* 2 wycieczki, cena jednej od 100 do 300 pln jest wybór
* koncert gongów i mis tybetańskich,
cena 100 pln
* koncert flamenco 100 pln

* W cenie 5990 lub za niewielką dopłatą, max. 50 euro na cały tydzień, jest opcja all inclusive, co przy zajęciach sportowych jest bardzo wygodne… wiem co mówię. Dwa razu pełne wyżywienie udało się zawrzeć w cenie, 3 razy były w/w dopłaty.

 
Zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z balkonami.
Hotel ładny, z ogrodem i basenami, blisko plaży.
* Transport na lotnisko z miejsca zamieszkanie do ogarnięcia łatwo.. pomogę.
 
Zapisy:
Potwierdzeniem miejsca będzie wpłata zadatku na konto. W celu uzyskania szczegółowych informacji, nr konta i rezerwacji miejsc, proszę o kontakt mailowy:
bellydancing@saradamm.com
 
ZAPRASZAMM SERDECZNIE
 
19.09 – 25.09. 2023
10.10 – 17.10. 2023
21.11. – 28.11. 2023

Gran Canaria, Yoga Maspalomas.

Google Map Link

Warunki pobytu:

 
Wylot – Warszawa lub z Katowice, godz.: 08:00
Przylot – Warszawa lub Katowice, godz.: 21:20
Bagaż nadawany 20 kg,
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
Zakwaterowanie na cały pobyt,
10 lekcji ( 5 x aerial, 5x mata).
 
 
Cena pakietu – 5990 pln
 
WSZYSTKO POWYŻEJ ZAWIERA SIĘ W PODANEJ CENIE
 

Jeżeli mieszkasz poza granicami Polski, napisz do mnie.

Od ceny pakietu odliczymy bilety z Polski.

Zaoszczędzony budżet przeznaczysz na loty z Twojego miejsca zamieszkania.

 
Atrakcje płatne dodatkowo:
 
* 2 wycieczki, cena jednej od 100 pln do 300 pln – jest wybór
* koncert gongów i mis tybetańskich,
cena 100 pln
* koncert flamenco 100 pln
 
* W cenie 5990 lub za niewielką dopłatą, max. 50 euro na cały tydzień, jest opcja all inclusive, co przy zajęciach sportowych jest bardzo wygodne… wiem co mówię. Dwa razu pełne wyżywienie udało się zawrzeć w cenie, 3 razy były w/w dopłaty.
 
 
Zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z balkonami.
Hotel ładny, z ogrodem i basenami, blisko plaży.
 

* Transport na lotnisko (Ktw, Waw) z miejsca zamieszkanie do ogarnięcia… pomogę.

 

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata  zadatku na  konto. W celu uzyskania szczegółowych informacji i nr konta, bardzo proszę o kontakt mailowy:

bellydancing@saradamm.com

Serdecznie dziękuję i zapraszamm.

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata  zadatku na  konto. W celu uzyskania szczegółowych informacji i nr konta, bardzo proszę o kontakt mailowy:

bellydancing@saradamm.com

Serdecznie dziękuję i zapraszamm.

 

WhatsApp: +48 501 356 705

27.11.22 / 04.12.22

Niedziele w godzinach: 10:00 – 18:30/19:30

Różne tematy oraz premierowe panele Aerial Smart

niedziela, 10:00 – 18:30

Jak rozwijać szpagaty w aerialu / Jak wplatać szpagaty w kombinacje i akrobacje / Relax w Hamaku – otwieramy klatkę, odprężamy biodra

PROGRAMM:

10:00 – 13:00 – Aerial Smart 1

Jak rozwijać szpagaty w aerialu – poziom open

Warsztat wnikliwy, treściwy i konsekwentny,  pokazujący jak pracować mobilnością naszego ciała, by osiągnąć, ustabilizować, pogłębić szpagat wzdłużny. Weźmiemy zatem w obroty hamak i kreatywnie użyjemy go do uruchomienia miednicy, mobilizowania stawów biodrowych we wszelkich kierunkach i jak najpełniejszych zakresach. Zajmiemy się pośladkami, silą i elastycznością nóg, zarówno w ich przednich i tylnych taśmach. Poświęcimy tez trochę uwagi na wydłużenie kręgosłupa i otwarcie klatki… bo  te umiejętności również niezbędne są w szpagacie. Przejdziemy przez najróżniejsze formy pracy z hamakiem… w parterze, w pozycjach stojących, częściowo ugruntowanych i latających… no i powisimy też głową w dół rzecz jasna. Poruszymy też kwestię prawidłowej techniki, korektywy i zagadnień anatomicznych, które pozwolą nam skuteczniej i świadomie pracować na szpagatami.

Materiał ten nadaje się dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Zawiera pakiet ćwiczeń pozwalających rozwijać siłę naszych mięśni z równoczesnym wykorzystaniem jak najpełniejszych zakresów ruch w stawach. Wielkim atutem jest tu konfrontowanie ciała w niekonwencjonalnych konfrontacjach z grawitacją, tak by jak najbardziej efektywnie i trwale budować mobilność naszego ciała i umiejętności szpagatowe.

Warsztat jest fragmentem kursu instruktorskiego aerial jogi, przeznaczony dla obecnych instruktorów aerial jogi i innych dyscyplin, dla tych którzy o tym myślą, dla wnikliwych i dociekliwych, którzy chcą wiedzieć więcej i ćwiczyć świadomie – na różnych poziomach zaawansowania.

Więcej informacji o projekcie Kurs Instruktorski Aerial Jogi: https://www.facebook.com/events/1082918702286210/1111137922797621/

 

13:00 – 14:15 – przerwa lunchowa

 

14:15 – 16:15 – Aerial Fest 1
Jak wplatać szpagaty w kombinacje i akrobacje – poziom: open

Warsztat doskonale rozwijający poprzedni panel SAMRT. Wykorzystamy szpagat taki na jaki nas aktualnie stać…czyli umiejętność pełnego sznurka nie jest konieczna. Skupimy się bowiem na tym jak wplatać szpagaty w sekwencje i kombinacje tak, by stanowiły urozmaicenie naszych aerialowych sesji/treningów – dla nas samych i dla obserwatorów/widzów. Zadbamy tez o to, by poza ożywieniem, wprowadzały rozwój w nasze ciała i balansowały czy uzupełniały pozycje poprzedzające i następujące po nich. Będzie okazja na aktywne zmiany płaszczyzn pracy: z parteru i ugruntowania częściowego do latania, podciągania i pozycji odwróconych. Warsztat wymaga poprzedniego kontaktu z aerialem – przynajmniej udział w poprzedzającym go panelu Aerial Smart 1. Na końcu kojący relaks w hamakach.

 

16:30 – 18:30 – Aerial Fest 2

Relax w Hamaku – otwieramy klatkę, odprężamy biodra

Po wymagających i intensywnych poprzednich godzinach czas na relaks. To tez odpowiednia sesja dla ceniących łagodne formy aktywności, nie uczestniczący w poprzednich warsztatach.

Poznamy zastaw pozycji i ćwiczeń, nastawionych na odprężanie bioder i otwieranie klatki piersiowej. Hamak, a czasmi nawet dwa, pomogą nam z udziałem grawitacji dokonać tego znakomitego planu,

 

Ceny:

jeden warsztat aerial fest – 100pln
dwa warsztaty aerial fest – 180 pln
jeden warsztat aerial smart  – 300 pln

cały dzień warsztatowy 27.11.22 – 420 pln

 

Zapisy i info:

bellydancing@saradamm.com

mesenger fp:

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

+48 880 717 069
MELI-MELO
ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU w monencie rezerwacji na konto:

SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA  

87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

W tytule przelewu proszę wpisać: AERIAL FEST – nazwę wybranego pakietu.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !

Serdecznie dziękujemy i zapraszammy

Sara Na Kanarach  i Meli w Krakowie

Okrętem w hamaku (navasana)  / Powitanie słońca – fundamenty / Powitanie słońca – wariacje – full mobility / Releksacja dryfująca i uziemiona

PROGRAMM:

10:00 – 13:00 – Aerial Smart 2
Okrętem w hamaku (navasana) – poziom open/średniozaawansowany

Warsztat wnikliwy i trochę intensywny, nie wymagający wcześniejszego kontaktu z aerial jogą Pomocnym, choć nie koniecznym, będzie poprzedni kontakt z innymi dyscyplinami (joga, taniec, pilates, mobility, fitness), przynajmniej na poziomie podstawowym. Motywem przewodnim będzie pozycja okrętu, której najróżniejsze wariacje i modyfikacje pomogą na wzmacnianie core. Będzie okazja, by zinterpretować navasanę w aerial jodze w parterze, częściowym podporze, w pozycjach dryfujących i latających. Jako przerywnika i neutralizatora użyjemy pozycji odwróconych, w pełni oderwanych od podłoża a czasem uziemnionych.

Warsztat jest fragmentem kursu instruktorskiego aerial jogi, doskonały dla chcących poszerzyć swą wiedzę u umiejętności na potrzeby własnej praktyki, dla prowadzących zajęcia, dla początkujących i bardziej zaawansowanych

Więcej informacji o projekcie Kurs Instruktorski Aerial Jogi: https://www.facebook.com/events/1082918702286210/1111137922797621/

 

13:00 – 14:00  – przerwa lunchowa

14:00 – 15:30 – Aerial Smart 3a
Powitanie słońca – fundamenty – poziom początkujący

Warsztat dla wnikliwych i dociekliwych, chcących ćwiczyć świadomie i bez­­­­piecznie, bez względu na poziom zaawansowania. Pozwalający uczestnikom na kreatywne przeniesienie jogowego powitania słońca do hamaka.

Skupimy się na solidnych podstawach, tak by uniknąć niepotrzebnych kompensacji, narażania ciała na przeciążenia, a wręcz przeciwnie – modyfikowania pozycji tak, by były korygujące, wzmacniające i poprawiające elastyczność praktykujących. Omówimy newralgiczne momenty, by właściwa technika, oddech i zarzadzanie ciałem wyeliminowało ryzyko kontuzji.

Warsztat jest fragmentem kursu instruktorskiego aerial jogi, doskonały dla chcących poszerzyć swą wiedzę u umiejętności na potrzeby własnej praktyki, dla prowadzących zajęcia, dla początkujących i bardziej zaawansowanych

Więcej informacji o projekcie Kurs Instruktorski Aerial Jogi: https://www.facebook.com/events/1082918702286210/1111137922797621/

 

15:45 – 17:15 – Aerial Smart 3b

Powitanie słońca – wariacje – full mobility – poziom średniozaawasowany

Warsztat dla wnikliwych i dociekliwych, chcących ćwiczyć świadomie i bezpiecznie, dla mających już kontakt z aerial jogą, przynajmniej poprzez poprzedzający go panel Aerial Smart 3a, lub/i posiadających kontakt z innymi dyscyplinami ruchowymi (joga, taniec, pilates, mobility, fitness).

Poznamy ciekawe elementy, będące  modyfikacjami i wariacjami jogowego powitania słońca, zaadaptowanego na potrzeby ćwiczeń z hamakiem. Pozwolą one na budowanie silnego core, pełnej mobilności ciała, pod kątem handstandu, mostków i bocznych wygięć. Poza tym uczynią nasze sesje bardziej urozmaiconymi i atrakcyjnymi. Natomiast po ich opanowaniu, pozwolą na swobodne komponowanie różnego rodzaju  flow – kompozycji ruchowych z płynnymi przejściami i miarowym oddechem. Wartościowy i inspirujący materiał do pracy nad świadomym, mobilnościowym rozwojem ciała na potrzeby własne i/lub dla swoich podopiecznych.

Warsztat jest fragmentem kursu instruktorskiego aerial jogi, doskonały dla chcących poszerzyć swą wiedzę u umiejętności na potrzeby własnej praktyki, dla prowadzących zajęcia, dla początkujących i bardziej zaawansowanych

Więcej informacji o projekcie Kurs Instruktorski Aerial Jogi: https://www.facebook.com/events/1082918702286210/1111137922797621/

17:30 – 19:30  – Aerial Fest 3

Releksacja dryfująca i uziemiona

To dwie godziny kojącego dryfowania w hamaku, w pozycjach wymagających minimalnego zaangażowania siły mięśniowej oraz podążania za oddechem i grawitacją. Zaczniemy do pełnego zwieszenia, by stopniowo wprowadzać uziemienie… przez kontakt z podłożem lub elementy masażu wykonywanego przez  osoby drugie. Krótko mówiąc… będziecie Państwo zadowoleni.

 

Cennik:

jeden warsztat aerial fest – 100pln
dwa warsztaty aerial fest – 180 pln
jeden warsztat aerial smart  – 300 pln

warsztat aerial smart 3a lub 3b – 150 pln

warsztat aerial smart 3a + 3b – czyli cały warsztat aerial smart 3 – 300 pln

warsztat aerial smart 2 + 3 – 500 pln

cały dzień warsztatowy 27.11.22 – 420 pln

cały dzień warsztatowy 04.12. 22 – 580 pln

pln
 

Zapisy i info:

bellydancing@saradamm.com

mesenger fp:

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

+48 880 717 069
MELI-MELO
ul. Siemiradzkiego 17/1 Kraków

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU w momencie rezerwacji na konto:

SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA  

87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

W tytule przelewu proszę wpisać: AERIAL FEST – nazwę wybranego pakietu.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !

Serdecznie dziękujemy i zapraszammy.

Sara Na Kanarach  i Meli w Krakowie

Akademia Meli-Melo, ul. Siemiradzkiego 17/1, KRAKÓW.

jeden warsztat aerial fest – 100pln
dwa warsztaty aerial fest – 180 pln
jeden warsztat aerial smart  – 300 pln

warsztat aerial smart 3a lub 3b – 150 pln

warsztat aerial smart 3a + 3b – czyli cały warsztat aerial smart 3 – 300 pln

warsztat aerial smart 2 + 3 – 500 pln

 

 

cały dzień warsztatowy 27.11.22 – 420 pln

cały dzień warsztatowy 04.12. 22 – 580 pln

 

 

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI

na konto:
 
SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664
 
W tytule przelewu proszę wpisać: AERIAL FEST – nazwę  i datę wybranego pakietu.
 
 
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
 
 
Więcej informacji o projekcie Kurs Instruktorski Aerial Jogi:
 
Wszystkie osoby , które wezmą udział w „panelach” i zdecydują się na  Kurs Instruktorski, otrzymają zniżki na trzy kolejne zjazdy Kursu Instruktorskiego.

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:
 
SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664
 
W tytule przelewu proszę wpisać: AERIAL FEST – nazwę  i datę wybranego pakietu.
 
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
 
 03.12.22, sobota, 10:00 – 18:30

 

 Drogie/ Drodzy,

 jako że  ponownie objawiam się w Krakowie, zapraszam na DWA WARSZTATY z techniki, mobilizacji  izolacji, koordynacji DLA TAŃCZĄCZYCH ORIENT – TRADYCYJNY I FUZYJNY I INNE TECHNIKI TANECZNE !!!

10:00 – 12:00 – mobility – klatka i barki

Skupimy się na aktywacji core i mobilizowaniu barków oraz otwieraniu klatki piersiowej.

Poznamy proste i bardziej wymagające ćwiczenia, doskonałe do aplikowania jako przerywniki w ciągu dnia jak i takie, którymi wzbogacicie swoje treningi. Poziom open dla tańczących i nie tylko.

12:00 – 13-15 – przerwa lunchowa

13:15 – 14:45 – fale w obrębie rąk i ramion w różnych rysunkach.

Poznamy sposoby na doskonalenie falowania rękami, rozwiniemy płynność i gracje w pracy rąk i ramion, w różnych kierunkach i rysunkach rąk. Doskonałe umiejętności w tańcu orientalnym tradycyjnym i fuzyjnym oraz w innych technikach tanecznych wykorzystujących ramę i izolacje.

15:00 – 16:30 – obroty – technika, wprawki, triki

Skupimy się na ćwiczeniach pionizujących, angażujących core, uświadamiających oddech tak by poprawić nie tylko jakość obrotów ale ich ekspresję. Weźmiemy na tapetę obroty w miejscu i przemieszczające nas w przestrzeni

16:45 – 18:15 – rysunki rąk w czasie obrotów

Poświęcimy uwagę na doskonalenie harmonijnych i pełnych gracji rysunkach rąk w czasie obrotów, mniej i bardziej dynamicznych, osadzonych wokół osi i przemieszczających nas w przestrzeni. Poznamy ćwiczenia i drillingi, które pomogą nam zachować ruchomość rąk z jednoczesnym osadzeniem łopatek połączonych ze stabilnym centrum i aktywnymi nogami.

lub

16:45 – 18:15 – rysunki rąk w trakcie ruchów bioder

Niezliczone i niezwykle skuteczne ćwiczenia na izolowanie pracy bioder z równoczesnym koordynowaniem eleganckich i zmysłowych rysunków. Przydatne we wszelkich odmianach tańca orientalnego i innych technikach tanecznych wykorzystujących izolacje, ramę i różnorodną pracę rąk.

Akademia Meli-Melo, ul. Siemiradzkiego 17/1, KRAKÓW.
warsztat mobility 100 pln
1 warsztat 90 pln
2 warsztaty 170 pln
3 warsztaty 240 pln

Gwarancją rezerwacji miejsca na wszystkich warsztatach jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:
 
SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664
 
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zapisy:

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705

Gwarancją rezerwacji miejsca na wszystkich warsztatach jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 50% kwoty WYBRANEGO PAKIETU W MOMENCIE REZERWACJI
na konto:
 
SARA DAMM – BELLYDANCE & AERIAL YOGA
87 1140 2004 0000 3102 8068 0664
 
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

 

Zapisy:

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705

 

ZAPRASZAMMY

Sara na Kanarach i Meli w Krakowie

 

25-26.03.23 i 01-02.04.23

Soboty i niedziele w godzinach – 10:00-19:30

Sesje podstawowe 1 i 2 – podstawy anatomii, metodyka, korektywa, mobilizacja, stabilizacja.

– dla osób już prowadzących zajęcia  aerial yogi, by: rozwinąć swoje umiejętności, wyćwiczyć oko w wychwytywaniu usterek posturalnych i motorycznych, a głowę i ręce w ich korygowaniu, odkryć nowe inspiracje i sposoby wykorzystania hamaka do pracy z ciałem, podnieść jakość i efektywność swoich zajęć.

– dla już prowadzących zajęcia ruchowe z innych technik niż aerial joga (joga, pilates, fitness, taniec), a chciałyby się „prze” lub „do” – branżowić i rozpocząć prowadzić zajęcia z hamakami.

– dla osób już praktykujących aerial jogę, które myślą o prowadzeniu zajęć aerialowych i chcą zrobić pierwszy lub kolejny krok, który pozwoli im przybliżyć się do takiego celu. Zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, by poprowadzić podstawowe sesje aerial jogi i docelowo zostać instruktorem. Wraz z kolejnymi edycjami kursu, będzie możliwa kontynuacja rozwoju, w celu kompletnego przygotowania do prowadzenia zajęć „jogi” w hamaku.

– dla wnikliwych i dociekliwych praktykujących aerial jogę, by na własne potrzeby zdobywać wiedzę o świadomym, bezpiecznym i efektywnym treningu, poszukujących uważności i korekty, której niemogą znaleźć na dotychczasowych zajęciach

– dla osób sprawnych i aktywnych fizycznie, z doświadczeniem w różnych dziedzinach ruchowych, niekoniecznie aerialowych, chcących dogłębnie i precyzyjnie zainteresować się aerial jogą – z perspektywą udziału w kolejnych edycjach, składających się na kompletne kompetencje instruktora aerial yogi.

Jako instruktorzy, mamy różne mamy motywacje, cele i sposoby prowadzenia zajęć. Używając przenośni…:

Można zaczynać naukę języka od naśladownictwa i powtarzania fraz, można od czytania literatury, słuchania piosenek i zakuwania słówek. Można też zacząć od alfabetu, struktury budowania zdań, gramatyki, słów i wyrażeń, po czym stopniowo wprowadzać elementy mówienia, pisania, czytania…itp.

Można chcieć na pierwszej lekcji tańca zaczynać od choreo, lub sylwetkę najpierw wypionować, uczyć przemieszczać ten pion w przestrzeni i stopniowo koordynować części ciała z oddechem i centrum.

W każdej z tych metafor ja jestem w drugiej frakcji – takie będą moje warsztaty i wszystkich , którzy czują i widzą sens takiego podejścia – serdecznie na nie zapraszamm.

Sara Na Kanarach  i Meli w Krakowie

Na kursie podzielę się z Wami:

– moim doświadczeniem, metodami prowadzenia zajęć i aplikowania wiedzy.

– jak i w oparciu o co tworzyć strukturę oraz program zajęć (w tym otrzymasz gotowe schematy lekcji),

– sposobami obserwowania i analizowania postawy, motoryki i nawyków ruchowych uczestników zajęć.

– pokażę, jak korygować podopiecznych w poszczególnych ćwiczeniach poprzez komendy, prezentację ruchu i manualnie,

– jak modyfikować na bieżąco program zajęć: poszczególne pozycje i sekwencje, by dostosować je do aktualnych predyspozycji, ale też ukierunkować na korektywę i rozwój.

– jak zarządzać lekcją o zróżnicowanym poziome umiejętności, predyspozycji i gotowości na wyzwania,

– jak wprowadzać w pozycje odwrócone osoby obawiające się ich,

– informacjami o przeciwwskazaniach do udziału w zajęciach lub wykonywania poszczególnych pozycji(sekwencji)

– moją wiedzą z anatomii w ujęciu praktycznym i teoretycznym, która przewija się przez cały kurs i w sporej części zawarta jest w manualu.

– informacjami na temat sprzętu, jego doboru, montażu, konserwacji i bezpiecznej eksploatacji.

 

Na zajęciach grupowych zdiagnozowanie i uwzględnienie predyspozycji oraz problemów posturalnych i ruchowych jest wyzwaniem dla nauczyciela, ale też jest w mej opinii i obserwacji koniecznością.

JEŻELI CHCESZ PROWADZIĆ ZAJĘCIA ŚWIADOMIE, EFEKTYWNIE, ODPOWIEDZIALNIE…

WYBIERZ MÓJ KURS I NAUCZ SIĘ:

– analizować i interpretować sylwetki uczestników pod katem postawy i motoryki oraz jak je korygować w poszczególnych pozycjach i w ruchu,

– modyfikować poszczególne pozycje i ćwiczenia,

– dobierać ćwiczenia i sekwencje do możliwości i ograniczeń podopiecznych, tak by docelowo korygowały i rozwijały ich w kierunku harmonii,

– przygotowywać podopiecznych do akrobacji i elementów aerial dance,

– tworzyć dzięki powyższym umiejętnościom sesje bezpieczne, rozwijające, spójne i różnorodne,

– modyfikować programy sesji pod kątem uczestników, również na bieżąco, w trakcie lekcji

i dobierać odpowiednio strukturę i metodykę lekcji,

– zadbać o dobre samopoczucie i progres zarówno sprawniejszych i odważniejszych , jak i obawiających się i słabiej skoordynowanych,

– jakie są przeciwwskazania do udziału w zajęciach czy wykonywania niektórych pozycji.

– dobierać, montować, konserwować sprzęt i korzystać z niego – kreatywnie i bezpiecznie.

Pomijanie powyższych czynników przy prowadzeniu zajęć, uczyni je formą animacji, ukierunkowaną na wspólne spędzanie czasu, bez celu treningowego.

Edycji będzie sporo. 6 z nich to absolutna podstawa, stanowiąca trzon kursu, pozwalająca zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć. Pozostałe będą miały charakter uzupełniający, pokazujący kolejne oblicza aerial jogi – aerial cpuples, aerial dance, techniki neuromobilizacji czy stymulacji powięziowej w hamaku.

Uczestnicy tej i każdej kolejnej edycji kursu , otrzymują certyfikat jego ukończenia. Warunkiem jego otrzymania będzie udział w całości danej edycji i prawidłowe wykonywanie zadań testowych opartych o aplikowany materiał.

Osoby będące już instruktorami aerial jogi lub/i innych technik ruchowych mogą potraktować ten kurs i każdą jego kolejna edycję,  jako rozszerzenie i podniesienie umiejętności, a po zintegrowaniu materiału zaaplikować go wprost do prowadzenia zajęć.

Dla osób wstępujących na drogę przygotowania się do pracy instruktora, kurs ten stanowi pierwszy etap edukacji. Kolejne edycje pozwolą zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz praktykę niezbędną do prowadzenie zajęć z aerial yogi.

Warunkiem uzyskania certyfikatu całościowego, jest udział we wszystkich 6 głównych edycjach i przygotowanie metodyczne i merytoryczne sesji aerial jogi oraz jej przeprowadzenie sesji pod moim okiem .

Poszczególne edycje z 6 podstawowych będą się z czasem powtarzać. Będzie zatem możliwość uzupełnienia wiedzy, by posiadać komplet zrealizowanych szkoleń z grupy 6 podstawowych, jeżeli z przyczyn niezależnych, któryś z terminów sesji podstawowych był nieosiągalny. Kolejne edycje będą się odbywać w odstępach 6-8 tygodni od siebie, a termin każdej kolejnej, będzie ustalany w czasie aktualnie odbywającej się.

Jeżeli Waszym celem nie jest certyfikacja całościowa, poszczególne edycje możecie traktować wybiórczo, dostosowując je tematycznie do swoich potrzeb.

Dla uczestników kursu do dyspozycji będą materiały dydaktyczne: manual/pdf oraz dostępne on-line: skrypty, ilustracje i video, zawierające najważniejsze zagadnienia omawiane na kursie wraz z panelem dotyczącym anatomii… oraz dostęp do specjalnej grupy na fb.

Mój kurs, będzie mieć tez docelowo, kompletną, bliźniaczą wersję on-line, do nabycia dla uczestników EDYCJI w realu w super korzystnej cenie. Będzie on powstawał równolegle z projektem „off line”, o czym oczywiście pojawią się informacje.

Pracujemy w parach – zmiennych, by konfrontować się z jak największą różnorodnością.

Nauczyciel nie tylko powinien sam wykonywać pozycje poprawnie, ale musi dostrzec deficyty posturalne i motoryczne uczestników zajęć. Na kursie będzie możliwość praktykowania zarówno korygowania i bycia korygowanym.
Wszystko oczywiście pod moim okiem i z moim aktywnym udziałem.
To niezbędne doświadczenie budujące warsztat oraz umiejętności metodyczne i merytoryczne instruktora.

Każdy otrzyma materiały dydaktyczne odnoszące się do treści zawartych w kursie. Część z nich, dotycząca teorii i anatomii, będzie dostępna dla zarejestrowanych uczestników kursu jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Część I. Sobota, 26.11.22,

10:00 – 14:00

1. Postawa, motoryka, testy posturalne i podstawy anatomii.
Interaktywny wykład z wizualizacjami, prezentacją i ćwiczeniami w parach oraz podgrupach. Wzorce oddechowe. Przeciwskazania do udziału w zajęciach ogólno-zdrowotne.

2. Lekcja podstawowa 1 – wprowadzenie – struktura, metodyka, dobór i modyfikacja ćwiczeń, korektywa, tworzenie sekwencji – czas przebywania w pozycji i wychodzenie z nich – prezentacja w widocznej perspektywie, uwzględnienie 1 lub 2 pkt zawieszenia hamaka. Przeciwskazania do wykonywania ćwiczeń.

Rozgrzewka, przygotowanie core i rąk, mobilizacja łopatek.

Pozycje stojące:

 • Skłony i rolowania – rożne opcje chwytów i ułożeni rąk w hamaku oraz stóp na ziemi – korektywa, ćwiczenia oddechowe – fazy oddechu.

14:30 – 15:30 – przerwa obiadowa

15: 30 – 19:30 

Rozgrzewka, przygotowanie core i rąk… – ciąg dalszy:

Pozycje stojące:

 • Poczucie pionu, chwyty i przysiady – z balansem i poza nim oraz podwieszone – korektywa, mobilizacja, ruchy izolowane
  d. aktywacja stóp i kolan, core, mobilizacja miednicy i barków – kształtowanie wzorców posturalno-motorycznych z hamakiem:
 • pozycje z jedna nogą w hamaku,
 • wojownik nr 3 – technika i korektywa z użyciem pętli i dwóch hamaków

Pozycje relaksujące:

 • relaks – dryfująca savasana – prowadzenie i korektywa

Niedziela, 27.12.22

10:00 – 13:15

Lekcja podstawowa 1 ciąg dalszy – ćwiczenia zasadnicze:

Pozycje stojące:

 • Sprytny mix sarowy, poczucie pionu w ukośnych deskach, dwunóż i jednonóż – korektywa i stabilizacja centralna
 • techniki podciągania i wejścia do nakrywki.

Pozycje odwrócone:

 • regeneracja i rozluźnianie bioder w żabie, gołebiu i hanging zombie

Pozycje relaksujące:

 • dryfująca savasana – prowadzenie i korektywa

13:15 – 14:30 – przerwa obiadowa

14:30 – 16:30 

Lekcja podstawowa 1 ciąg dalszy – ćwiczenia zasadnicze:        

Pozycje podwieszone:

Hamak w pachwinie – korektywa, mobilizacja, stabilizacja.

 • podpory – aktywacja, core, dłoni, nadgarstków, łopatek i kręgosłupa
 • psy – aktywacja core, barków, zginaczy biodrowych i tylnej taśmy
 • praca w parach – pozycje regenerujące

Pozycje relaksujące:

 • dryfujący pampers – korektywa i prowadzenie

16:45 – 19:00

Lekcja podstawowa 1 ciąg dalszy – ćwiczenia zasadnicze:       

Pozycje latające  dla poczatkujących – korektywa, oswajanie i asekuracja

Pozycje latające, stojące:

 • latające drzewa – korektywa miednicy i poczucia pionu i pozycje powiązane

Pozycje latające, odwrócone:

 • nietoperz i pług – asekuracja i oswajanie z pozycjami odwróconymi
 • odwrócony budda – asekuracja, bezpieczeństwo kolan
 • żaba i gołąb – asekuracje i modyfikacje pozycji

Pozycje relaksujące:

 • leniwiec – korektywa i prowadzenie

Część II. Sobota, 03.12.22

10:00 – 14:00

 1. Postawa, motoryka, testy posturalne i podstawy anatomii – rozwinięcie
  Interaktywny wykład z wizualizacjami, prezentacją i ćwiczeniami w parach oraz podgrupach. Wzorce oddechowe. Przeciwskazania do udziału w zajęciach ogólno-zdrowotne.

Zadania testowe dla uczestników cz. I.

 1. Lekcja podstawowa 2  – struktura, metodyka, dobór i modyfikacja ćwiczeń, tworzenie sekwencji – czas przebywania w pozycji i wychodzenie z nich – prezentacja w widocznej perspektywie, uwzględnienie 1 lub 2 pkt zawieszenia hamaka. Przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń.

Rozgrzewka, przygotowanie core i rąk – zadania testowe dla uczestników cz.I

Pozycje w parterze:

 • siady, klęki podwieszone niższe i wyższe, rolowania – aktywacja core, mobilizacja i stabilizacja kręgosłupa, miednicy i barków – kształtowanie wzorców posturalno-motorycznych z hamakiem
 • ćwiczenia oddechowe – fazy oddechu
 • przyklęki dwunóż i jednonóż, półdeski i deski – stabilizacja centralna, wzmacnianie pośladków

14:30 – 15:30 – przerwa obiadowa

15: 30 – 19:30

Rozgrzewka, przygotowanie core i rąk – ciąg dalszy:

Pozycje stojące:

 • deski, krzesła i stoliki, czyli set stolarski – flow na rozgrzewkę – kształtowanie wzorców posturalno-motorycznych z hamakiem
 • ćwiczenie częściowo ugruntowane z jedną noga w hamaku – aktywacja stóp i kolan, pogłębiona mobilizacja miednicy i stawów biodrowych oraz tylnej i bocznej taśmy – skręty, skłony, półszpagaty i szpagaty.

Pozycje relaksujące:

 • szyja żyrafy – korektywa i prowadzenie

Niedziela, 05.12.22

10:00 – 13:15

Lekcja podstawowa 2 ciąg dalszy – Ćwiczenia zasadnicze:

Aktywacja i wzmacnianie pośladków oraz mobilność bioder – oczywiście bez zaangażowania coru, nóg i barków się nie obędzie – korektywa, mobilizacja, stabilizacja

Zadania testowe dla uczestników cz.I

Pozycje w parterze:

 1. podpory i klęki częściowo podwieszone w hamaku, ich modyfikacje i kombinacje z ruchami nóg w różnych płaszczyznach.

Pozycje stojące:

 • wojownik nr 3 z rękami w hamaku – modyfikacje i kombinacje z ruchami nóg w różnych płaszczyznach oraz przysiady jednonóż z wyprostem i ugięciem bioder

Pozycje relaksujące:

 • relaks uziemiony – dryfujące piety, rolowanie miednicy i niski wodospad

13:15 – 14:30 – przerwa obiadowa

14:30 – 16:30

Lekcja podstawowa 2 ciąg dalszy –  ćwiczenia zasadnicze:

Zadania testowe dla uczestników cz.I i II

Pozycje podwieszone:

Hamak w pachwinie – korektywa, mobilizacja, stabilizacja – rozwinięcie

 • podpory – aktywacja, core, dłoni, nadgarstków, łopatek  – skręty i podpory jedną ręką
 • psy i deski – sekwencje na stabilizaję core i barków oraz wyizolowana mobilność bioder i nóg
 • pozycje balansujące z elementami aerial dance w oderwaniu od podłogi.
 • regeneracja – praca w parach – elementy aerial acro couples

Pozycje relaksujące:

 • dryfujący pampers budda – korektywa i prowadzenie

16:45 – 19:00

Lekcja podstawowa 2 ciąg dalszy – ćwiczenia zasadnicze:

Pozycje latające  dla oswojonych z lataniem i odwracaniem  – korektywa i asekuracja – rozwinięcie, modyfikacje i kombinacje.

Pozycje latające, stojące:

 • latające drzewa – rozwinięcie – skręty dla stabilizacji centralnej oraz pozycje powiązane

Pozycje latające, odwrócone:

 • nietoperz i pług – rozwinięcie, kombinacje i modyfikacje oraz asekuracja – aktywacja coru, mobilizacja bioder i tylnej taśmy w odwróconych pługach i podejściach do szpagatu
 • odwrócony budda – rozwinięcie, wariacje przez skręty i mobilność kręgosłupa
 • żaba i gołąb – i modyfikacje pozycji dla budowania siły i elastyczności – asekuracja

Pozycje relaksujące:

 • leniwiec – korektywa i prowadzenie
 • chairman/pięty prezesa

Aerial Yoga ma już mocna pozycję wśród aktywności ruchowych w naszym kraju. Co więcej – zdobywa coraz większą popularność – coraz więcej praktykujących – coraz więcej miejsc i instruktorów.

Sporo mówi się o jej benefitach – możliwości odciążenia kręgosłupa i stawów w pozycjach odwróconych i częściowo podwieszonych, budowania mobilności ciała poprzez ekscytujące ćwiczenia konfrontujące ciało i percepcję z grawitacją oraz przestrzenią.

To co przyciąga też uczestników to akrobacje inspirowane aerial dance i oczywiście dryfujący relaks.

Jednak każda z pozycji nie tylko konfrontuje ciało z grawitacją i hamakiem, ale też ze stanem faktycznych aparatu ruchu naszych uczniów.

Stres oraz siedzący tryb życia, zanikające przejawy ruchu spontanicznego w ciągu dnia, dotychczasowe aktywności lub ich brak – tworzą całe pakiety kompensacji i ograniczeń w motoryce.

Ten właśnie fakt powoduje, ze korzyści wynikające z każdej jednej pozycji czy ćwiczenia oraz sposoby ich aplikowania przestają być jednoznaczne.

Do tego dochodzi oczywiście nastawienie mentalne i emocjonalne w całym spektrum – pełna skala na potencjometrze od lęku po ekscytacje.

Więcej o aerial jodze https://saradammbellydance.com/aerial-yoga/

Akademia Meli-Melo, ul. Siemiradzkiego 17/1, KRAKÓW.

Część I Edycji I – 15,5 h zajęć, materiały dydaktyczne, dostęp do grupy – 1560 pln

Część II Edycji I – 15,5 h zajęć, materiały dydaktyczne, dostęp do grupy – 1560 pln

Część I i II Edycji I – 31 h zajęć, materiały dydaktyczne, dostęp do grupy – 2700 pln

Możliwość opłacenia kursu w ratach – szczegóły poniżej.

REZERWACJA MIEJSC:

W celu rezerwacji miejsca należy wysłać maila na bellydancing@saradamm.com, a następnie dokonać przedpłat:

 • w momencie rezerwacji kwota wysokości 40% wybranego pakietu, będąca bezzwrotną
  zaliczką, na konto: 

87 1140 2004 0000 3102 8068 0664 Sara Damm – Bellydance & Aerial Yoga,  Osiedlowa 4,  32-540 Trzebinia

przelew o treści “Kurs instruktorski aerial jogi 1 – NAZWA WYBRANEGO PAKIETU”

 • do 11.11.22, kwota wysokości 40 % wybranego pakietu na konto:

87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

Sara Damm – Bellydance & Aerial Yoga, Osiedlowa 4, 32-540 Trzebinia.

przelew o treści “Kurs instruktorski aerial jogi 2 – NAZWA WYBRAnEGO PAKIETU”

 • do 24.11 lub 1.10.22, odpowiednio, kwotę w wysokości 20% wybranego pakietu na konto:

29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

Joanna Skóra Meli-Melo

przelew o treści “Kurs instruktorski rial jogi 3 – NAZWA WYBRAnEGO PAKIETU”

lub na miejscu w Meli-Melo, bezpośrednio przed warsztatami, odpowiednio 26.11 lub 3.12.

WIĘCEJ INFORMACJI:

+ 48 501 356 705
bellydancing@saradamm.com
www.saradammbellydance.com

Dzękujęmy, pozdrawiamy..

Sara Damm i Akademia Meli-Melo

bellydancing@saradamm.com

www.saradammbellydance.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705

REZERWACJA MIEJSC:

W celu rezerwacji miejsca należy wysłać maila na bellydancing@saradamm.com, a następnie dokonać przedpłat:

 • w momencie rezerwacji kwota wysokości 40% wybranego pakietu, będąca bezzwrotną
  zaliczką, na konto: 

87 1140 2004 0000 3102 8068 0664 Sara Damm – Bellydance & Aerial Yoga,  Osiedlowa 4,  32-540 Trzebinia

przelew o treści “Kurs instruktorski aerial jogi 1 – NAZWA WYBRANEGO PAKIETU”

 • do 11.11.22, kwota wysokości 40 % wybranego pakietu na konto:

87 1140 2004 0000 3102 8068 0664

Sara Damm – Bellydance & Aerial Yoga, Osiedlowa 4, 32-540 Trzebinia.

przelew o treści “Kurs instruktorski aerial jogi 2 – NAZWA WYBRAnEGO PAKIETU”

 • do 24.11 lub 1.10.22, odpowiednio, kwotę w wysokości 20% wybranego pakietu na konto:

29 1160 2202 0000 0001 5984 7940

Joanna Skóra Meli-Melo

przelew o treści “Kurs instruktorski rial jogi 3 – NAZWA WYBRAnEGO PAKIETU”

lub na miejscu w Meli-Melo, bezpośrednio przed warsztatami, odpowiednio 26.11 lub 3.12.

WIĘCEJ INFORMACJI:

+ 48 501 356 705
bellydancing@saradamm.com
www.saradammbellydance.com

Dzękujęmy, pozdrawiamy..

Sara Damm i Akademia Meli-Melo

 

FLY WITH SARA NA KANARACH
regular class in MASPALOMAS

AERIAL YOGA – POLISH & ENGLISH 

I invite ALL  OF YOU, more or less advanced, who would like to practice aerial yoga. We have for you two exciting classes.
We are going to learn basic movement and trick in AERIAL YOGA & AERIAL DANCE.
Then we will try jumping, flying, doing inversions, flips, twirls, and twists.
THE FIRST we will learn a different ways of working with a hammock, which will help us to build the strength of the center, open the chest, unlock and strengthen the shoulders and hands.
At the end of class we will take care of our mobility, stretching and relaxation.
I will explain to you precisely everything… step by step… don’t be afraid…
OH COME ON ..let’s try… it will be fun and developmental.
We will use the hammock to gain completely new skills and experience. The previous hammock experience may be useful but is not necessary as the warm-up will include: “conditioning” and basic tricks, wrapping, rewinding and reversing.
Each Friday – 18:00-19:30

YOGA MASPALOMAS
Kuoni 25, Lago Maspalomas

single class / pojedyncze wejście- 20 eur                            carnets / karnety:
4 times per month/ 4 wejścia w mc – 60 eur
8 times per month/ 8 wejścia w mc – 120 eur

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705

Sara Na Kanarach – STREFA RUCHU ON-LINE

AERIAL YOGA – POLISH & ENGLISH 

IF:
– you want to unlock and activate your shoulders?
– build their strength and full range of motion?
– improve or regain the correct movement pattern of the shoulder joint?
– prepare for aerial acrobatics or other athletic activities?
– exercise healthily to avoid injury?
– DO YOU TEACH CLASSES AND ARE LOOKING FOR CREATIVE WAYS TO PROVIDE CORRECTIVE EXERCISES FOR YOUR STUDENTS?

THIS WORKSHOP IS FOR YOU!

This is an intensive and informative workshop for those who already have experience in hammock, are just gaining it or are leading classes. I will introduce you to the unusual possibilities offered by the hammock and flying or partially grounded positions. We will use the hammock creatively to correct, mobilize and stabilize the shoulder joint. We will also work on strengthening our center (CORE). The resulting material will be recorded and there will be an opportunity to obtain it permanently for your own use.

ENJOY MY WORKSHOPS


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

POLISH BELOW…………………!!!

JEŻELI:
– chcesz odblokować i uruchomić swoje barki?
– zbudować ich siłę i pełen zakres ruchu?
– poprawić lub odzyskać prawidłowy wzorzec ruchu stawu barkowego?
– przygotować się do powietrznych akrobacji lub innych sportowych aktywności?
– ćwiczyć zdrowo, by uniknąć kontuzji?
– PROWADZISZ ZAJĘCIA I SZUKASZ KREATYWNYCH SPOSOBÓ NA ĆWICZENIA KORYGUJĄCE TWOICH PODOPIECZNYCH?

TEN WARSZTAT JEST DLA CIEBIE…!

To intensywny i treściwy warsztat, dla osób które już mają doświadczenie w hamaku, dopiero je zdobywają lub prowadzą zajęcia. Przedstawię Wam niecodzienne możliwości jakie daje hamak i pozycjach latających lub częściowo ugruntowanych. Wykorzystamy hamak kreatywnie do korygowania, mobilizowania i stabilizowania stawu barkowego. Będziemy też pracować na wzmacnianiem naszego centrum(CORE). Powstały materiał zostanie nagrany i będzie możliwość uzyskania go na stałe, do własnego użytku.

ENJOY MY WORKSHOPS

 DETALES SOON

Na Kanarach/ ON-LINE

DETALES SOON

bellydancing@saradamm.com

https://www.facebook.com/SaraNaKanarach

insta: sara_damm_belly_aerial

WhatsApp: +48 501 356 705