Plecy

NA MACIE…

ćwiczymy z  własnym ciężarem ciała, na różnym poziomach umiejętności, z udziałem prostych przyrządów: pętli gumowych, klocków do jogi , krzeseł..itp. Naszym celem jest  budowanie, rozwijanie i utrzymywanie sprawności ciała, prawidłowej postawy, motoryki oraz oddechu. Niezwykłą zaletą moich lekcji są barwne, obrazowe, precyzyjne opisy objaśniające  niemalże każdy ruch; sprytne, autorskie ćwiczenia oraz  modyfikacje tych już istniejących, wywodzących się z różnych technik: jogi, pilatesu, kalisteniki, tańca klasycznego, natural movements, fizjoterapii. 

ZAPOZNAJ SIĘ RODZAJAMI ZAJĘĆ NA MACIE..!

Korektywa to zajęcia o tym co i jak ćwiczyć, żeby skorygować złe nawyki ruchowe oraz ewentualne wady postawy i motoryki. Poznamy ogrom autorskich sposobów I ćwiczeń oraz ich modyfikacji, zaprojektowanych tak, by wyeliminować ryzyko wadliwego ich wykonywania oraz stymulować ciało do kodowania prawidłowych wzorców posturalnych, motorycznych i oddechowych. Będziemy kreatywnie wykorzystywać: pętle gumowe, klocki do jogi, krzesło, drążki i wiele innych. Będzie okazja by poprawić technikę wykonywania ćwiczeń i pozycji zarówno bazowych jaki i bardziej złożonych, wielostawowych. To program odpowiedni dla osób początkujących i bardziej zaawansowanych.  Rozpoczynający przygodę z ruchem, już na początku wyeliminują błędy, a tym samym przyszłe kontuzje i utrwalanie kompensacji. Doświadczeni, poprawią technikę i pozbędą się już utrwalonych usterek, czyniąc treningi bardziej efektywnymi i prozdrowotnymi. 

Stretching – Mobility czyli “uruchomienie” ciała. Można by je  też nazwać stretchingiem dynamicznym i aktywnym. Na tych zajęciach pracujemy na budowaniem siły i elastyczności, tak by rozwijały się równomiernie i równocześnie. Dzięki temu, nasze stawy będą pracować w pełnych zakresach ruchu, zabezpieczone siłą struktur mięśniowo ścięgnowych. Zajęcia te mają charakter wolnego i dość wymagającego flow. I tu spotkamy moje precyzyjne instrukcje, dbałość o poprawną technikę i nietypowe sekwencje ruchowe. Często kursom mobility towarzyszy cel przewodni, np.: szpagat, mostek itp.  Zajęcia dla  śmiałych początkujących, średnio i bardziej zaawansowanych. Osobom decydującym się na ruch po dłuuuugiej przerwie, polecam rozpocząć od Korektywy, ewentualnie zaaplikować ją równocześnie z mobility.

Izolacje i koordynacje  – dla tańczących i nie tylko. Będziemy pracować nad bez wysiłkowym utrzymywanie postawy oraz na kształtowaniu prawidłowych wzorców ruchowych i oddechowych. Poświęcimy sporo uwagi ruchom złożonym i izolowaniu poszczególnych grup mięśniowych w nie zaangażowanych – począwszy od tych, które zajmują się stabilizacją postawy, poprzez te zaangażowane w ruch, po pozostające neutralnymi. Postaramy się też odczuwać coraz to sprawniej poziom zaangażowania i niezaangażowania poszczególnych mięśni. Dzięki temu rozwiniemy świadomość ciała i odzyskamy swobodę ruchu. Zajęcia te cieszą się dość dużym zainteresowaniem, zatem zachęcamy kolejne osoby do wspólnej pracy nad prawidłową postawą i motoryką.  Dla wszystkich poziomów zaawansowania.

High heels runway – jak poruszać się na wysokich obcasach – to bardziej wartościowe zajęcia niż Ci się wydaje. Nie tylko o wdzięku, ale i o prawidłowej postawie, motoryce i zdrowym ruchu. Będzie o tym, jak zdrowo i stylowo, z wdziękiem i elegancją, kroczyć na wysokich obcasach na co dzień, oraz z rozmachem na okoliczność nieoczekiwana, a spektakularną.  Poznamy ćwiczenia wzmacniające, rozciągające i koordynacyjne, które pozwolą nam pracować nad właściwą postawą i przybliżą zasady harmonijnego poruszania się w butach na wysokim obcasie. Dowiemy się jak chodzić w szpilkach, układać nasze ciała w pięknych pozach, rozluźnimy nasze biodra, a pracy naszych nóg i rąk nadamy elegancji i swobodnej nonszalancji. Przydatne w życiu potocznym, w tańcu i na rozdaniu Oskarów. Dla wszystkich poziomów zaawansowania.

ZAPRASZAMM SARA DAMM