Plecy

Sara Damm

projektantka mody, stylistka, tancerka orientalna, instruktorka tańca sportu, orientalnego i aerial jogi, przebywająca na Gran Canarii. Zapraszam na zajęcia, kursy i warsztaty: NA MACIE: (mobility, stretching, korektywa, izolacje); BELLYDANCE & TRIBAL FUSION; AERIAL YOGA....czyli....Sara na Kanarach – STREFA RUCHU ON - LINE.

Poszukiwania świadomości ciała i ruch towarzyszą mi od zawsze. Można podzielić je na dwa etapy.

Pierwszy związany z modą, obecną w moim życiu od najmłodszych lat –  to organizowanie pokazów, opracowywanie do nich choreografii i przygotowaniem  modelek do ruchu scenicznego, projektowanie ubrań, stylizacje i produkcje sesji zdjęciowych .

Drugi, zainicjowany 14 lat temu – czyli początek mojej przygody z tańcem orientalnym, ktora zaczęła się przypadkowo. Byłam wtedy 34-letnią posiadaczką długiego ciała, składającego się z typowych dla naszej cywilizacji przykurczów i kompensacji posturalnych. Skłaniając się w przód nie sięgałam podłogi. Była ona odległa dla moich dłoni jak dziecięce marzenie o byciu tancerką.. Podczas pierwszej lekcji tańca objawiłam się jako prawdziwa królewna… z drewna. Mimo, że stać mnie było wówczas same nieudolne ruchy, po zajęciach poczułam się lepiej. Zrozumiałam jak bardzo oddzieliłam się od swojego ciała. Dostrzegłam w tej sytuacji szansę, by to zmienić.

Podjęłam wyzwanie…

szkoląc pod okiem  mojej pierwszej nauczycielki Rozalii-wielokrotnej Mistrzyni Polski i zwyciężczyni prestiżowych, międzynarodowych konkursów. W swój rozwój wkładałam i wkładam dużo pracy samodzielnej…. ale uczyłam się również od wybitnych tancerzy i pedagogów, takich jak: Ansuya, Mardi Love, Isidora Bushkovsky, Autumn Ward, Morgana, Samantha Emanuel, Manca Pavli, Ashley Lopez, Anasma, Lubna Emam, Camelia, Tito, Mohamed Kazafy, Mahmud Khaled, z którymi los pozwala mi się spotykać. By lepiej poznać i rozwijać swoje ciało i umysł, opanowywać stres i otworzyć się na oddech  zaczęłam ćwiczyć jogę. Równocześnie brałam lekcje baletu, jazz’u , tańca współczesnego i anatomii. Fascynacje tańcem, praktyką jogi i pogłębianiem świadomości ciała zmieniły tryb mojego funkcjonowania i stały się moim sposobem na życie. Doświadczenie jakie zdobywałam oraz umiejętność dzielenia się nim, zaprowadziły mnie na scenę i na sale treningowe. I tak na jednej z takich sal napotkałam hamak i aerial jogę…. weszłam w kolejny etap pracy z ciałem , który łączy siłę i uważność jogi, płynność i finezję tańca oraz zaskakujące i rozwijające ciało, konfrontacje z grawitacją.

Pomimo debiutu w wieku dość słusznym, udało mi się uczynić z ruchu i tańca sposób na życie, związać się z nimi zawodowo. Właśnie dlatego, z pasją i pełnym zaangażowaniem, przekazuję moja wiedzę i umiejętnością….wiem jak wiele można osiągnąć kształtując świadomość ciała – bez względu na punkt wyjścia. Czas i tak upłynie, od nas zależy czym go wypełniamy.

Rozumiem bolączki i obawy towarzyszące nowicjuszom, ale też trudy niwelowania nieprawidłowych nawyków u osób już ćwiczących. Moje wieloletnie obserwacje i doświadczenie pozwalają mi zrozumieć, jak ważne są korektywa i oddech oraz uczenie ruchu zgodnie z prawidłową motoryką, bez względu na jego rodzaj. 

Wiem, jak przeprowadzić Cię przez proces kształtowania świadomości ciała tak, aby Twoje ciało było za to wdzięczne!

ZAPRASZAMM

SARA DAMM